Ümit Özdağ “Küçük Asya Kalesi Projesi”nin lansman toplantısında konuştu

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, “Ülkemiz Filistin’in Yahudiler yoluyla satın alınması kabil eller vasıtasıyla satın alınmaktadır. Kimse çokça tıpkısı molekül alınmadı demesin. İsrail kurulduğunda ancak toprakların yüzde 7’si Yahudilere aitti.” dedi.

Özdağ, partisinin “Sığınmacıların Vatanlarına Köylü Çağ Planı: Rum Kalesi Projesi”nin bire bir otelde planlı lansman toplantısında yaptığı konuşmada, Galibiyet Partisinin kuruluşunun birinci yılını 26 Ağustos’ta geride bıraktığını söyledi.

Lübnan’üstelik devletin mezhepler ve dinler beyninde paylaştırıldığını tamlayan Özdağ, “Ülkemiz ise Filistin’in Yahudiler eliyle satın alınması gibi yabancılar aracılığıyla satın alınmaktadır. Kimse çok ayrımsız şey alınmadı demesin. İsrail kurulduğunda ancak toprakların yüzdelik 7’si Yahudilere aitti.” diye niteleyerek konuştu.

Ümit Özdağ, partisinin aynı yıl ortamında, “Türk siyasetinin arz eke belirleyicilerinden olduğunu, çabucak zat politikaları ile Türk halkını, seçmeni etkilemekle kalmadığını, kuvvet ve muhalefetteki akort partilerine üstelik elektronik beyin dili ile model attığını” savundu.

“Türk halkı 13 milyon sığınmacı ve kaçağın ağır baskısı altında kalıyor. Bunların ülkelerine düşüncesiz dönmesini umu ediyoruz.” diyen Özdağ, Hatay’de güzeşte bir Suriyeli gencin öldürülmesi olayına dahi değinerek, şunları kaydetti:

“Utku Partisi, Türkiye’nin Irak ve Suriye kabilinden aynı çöz savaşa sürüklenmesine alın çıkmaktadır. Yengi Partisi, ülkesinin parçalanmasına karşı sâdır Türk milletinin iradesini sahne etmektedir. 13 milyon sığınmacı ve kaçağın ansız yollanmasını talip müntehip Utku Partisine rey verecektir. ‘Sığınmacılar/kaçaklar kalsın’ diyenler hangisine verirlerse versinler fark etmez.”

Galibiyet Partisi Milli Güvenlik Araştırmalarından Mesul Umumi Başkan Yardımcısı Fikret Belen de sığınmacıların ülkelerine dönmelerini içeren “Rum Kalesi Projesi”ni anlattı.

Türkiye’nin, Cenevre Sözleşmesinin kapsamını genişleten 1967 New York Protokolüne 1968’da canip olduğunu tamlayan Kıran, yaptıkları plana bakarak, 1 yılda Türkiye’ye mevrut sığınmacıları ülkelerine göndereceklerini, Cumhurbaşkanlığı düzeyinde Ecnebi İşlemleri Erdemli Kurulunu kuracaklarını, Yabancı İşlemleri Cerrahi Müdahale Merkezini ve Yabancı İşlemleri İl Himmet Grubu oluşturmayı hedeflediklerini aktardı.Share: