ICRA VEKILI YARDIMCISI DERE: MKE BU ÜLKENİN LOKOMOTİFLERİNDEN BİR TANESİ

MAKİNE ve Kimya Endüstri Kurumu (MKE) Genel Müdürlüğü’nce Kırıkkale’de düzenlenen ‘Spor Festivali’nde mütekellim Milli Defans Icra Vekili Yardımcısı Muhsin Öz, “MKE, 1453’e dayanan tarihiyle bu ülkenin lokomotiflerinden aynı tanesi” dedi.

MKE marifetiyle Kırıkkale’de düzenlenen festivale, Milli Savunma Vekil Yardımcısı ve MKE Yönetim Kurulu Başkanı Muhsin Öz, MKE Umumi Müdürü Yasin Akdere, üretimlik müdürleri ile çalışanlar ve aileleri katıldı. Periyot boyunca devam fail festivalde üretimevi müdürlükleri beyninde mütenevvi spor müsabakaları düzenlendi. Dönme böylece spor müsabakalarında bir numara olan direktörlük takımlarına kupalarını, Bakan Yardımcısı Dere verdi.

Vekil Yardımcısı Dere yaptığı konuşmada, “İnşallah MKE hem Kırıkkale’de hem Ankara’bile hem Çankırı’daki lokasyonlarında başarıdan başarıya koşmaya başladı. Bunun devamı gelecek ve bunun devamı buralardaki dirlik durumlarına tutkun. Ailelerimizle, çocuklarımızla birlikte debi etmemize mecbur. Milli Defans Bakanlığı ve ordumuz yerine MKE’den çok molekül bekliyoruz. MKE, 1453’e raci tarihiyle bu ülkenin lokomotiflerinden tıpkısı tanesi. İnşallah bu başarılarını artırarak devam edecek. Sonuç iki yıldaki başarılarını görüyoruz. Arsıulusal camiadaki başarılarını göreceğiz daha çok. İhracattaki katkılarını göreceğiz, personel istihdamında kim katkılarını göreceğiz. İnşallah el ele elan ongun başarılara diyorum” ifadelerini kullandı. Genel Müdür Akdere ise MKE’nin geçmişten geleceğe üstlendiği sorumluluğun elan de ileriye götürebilmek amacıyla daha büyük işlere imza atmaya bitmeme ettiğini dile getirdi.

Konuşmaların ardından ‘Spor Festivali’ne katılanlar Ilişki Akalın konseriyle doyasıya eğlendi.Share: