Ukrayna Büyükelçisi’nden Başbuğ Böcek’e Konuşma

Ukrayna Ankara Büyükelçisi Vasyl Bodnar ve Ukrayna Antalya Konsolosu Ferman Rustamov, Antalya Büyükşehir Şehremini Muhittin Haşere’e nezaket ziyaretinde bulundu.

Komutan Böcü, Ukrayna Ankara Büyükelçisi Vasyl Bodnar ile Ukrayna Antalya Konsolosu Buyruk Rustamov ve beraberindeki heyeti ağırladı.

Ankara Büyükelçisi Bodnar, Ukrayna- Rusya Savaşı başladıktan sonradan haddinden fazla sayıda Ukraynalı yurttaşın Antalya’ya geldiğini belirterek, “Vatandaşlarımız Antalya’da olmaktan haddinden fazla mutlu. Çokça sayıda çocuğumuz Antalya’da yaşıyor ve burada yaşamaktan çok mutlular. Türkiye’ye, Antalya’ya ve Büyükşehir Belediyesi’ne desteği üzere teşekkürname ediyoruz” dedi.

Böcek bile kentte tüvana yerleşik Ukraynalıların Antalya’ya entegre olmalarının memnuniyet donör olduğunu kaydederek, “Ancak, savaş dolayısıyla evlerinden yurtlarından olan Ukraynalı kardeşlerimiz yerine üzgünüz. Hazar ve el birliği içinde sürdürmek haddinden fazla kebir. Ukraynalı vatandaşlarımız kendilerini evlerinde gibi hissetmeleri bizi mutlu ediyor” diyerek konuştu.

Ziyaretin sonunda Sefirikebir Bodnar, Başkan Böcü’e, Müstakil Ukrayna ile Osmanlı Devleti arasındaki antant gereği iki ülkede birlikte büyükelçilik açılmasının anısına bastırılan pulu ödül etti.

Share: