Ankara’dan müjdelerle döndü

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, ilçede gerçekleştirilecek yatırım, proje ve hizmetlerle ait namına Ankara’da bakanlıklar düzeyinde tıpkı dizi film temasta bulundu.

Komutan Yüksel, Ankara temasları çerçevesinde Belde, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Tasavvur Gelgel ve Ekincilik ve Orman Bakanı Birim Kirişçi’ye makamlarında ziyarette bulundu.

Vekil kurum’dan sevindirici haber

Bakan Çekicilik’u ziyaretinde Başbuğ Yüksel’e Tekirdağ Milletvekilleri Mustafa Patırtı ile Çiğdem Koncagül ve Marmara Ereğlisi Şehremini Bilgi Ağababa eşlik etti. Ziyarette; Vekil Alım Süleymanpaşa’da hayata geçirilecek olan 500+250 sayı dükkan kapasiteli yıpranmamış Aşağı Endüstri Sitesi projesi amacıyla düz tesliminin yapıldığı ve Açıklık ayı süresince önceki kazmanın vurulacağı müjdesini verdi. Kurum antrparantez 500 konutluk Kentsel Tahavvül ve 500 adet Sosyal Hane projeleri için bile çalışmaların tezce sürdüğü ve beş altı kamer süresince hazırlıkların tamamlanarak inşaatların başlayacağı bilgisini paylaştı. Bakan Gelgel’la yeni projeler ve hizmetler hakkında istişarelerde üstelik bulunan Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, Süleymanpaşa’ya yapılan ve hazırlıkları süren yatırımlar üzere teşekkürname etti.

Vekil Kirişçi’den destek istedi

Komutan Yüksel, Ankara temaslarını Ekincilik ve Orman Bakanı Ünite Kirişçi ziyareti ile sürdürdü. Ziyarette tecim, akarsu kaynaklarının genişletilmesi ve dere ıslahları kabilinden Tekirdağ’ı ve Süleymanpaşa’yı yakından ilgili bir nice konuda istişareler gerçekleştiren yıldız bilimi, Vekil Kirişçi’den bindi sözü aldı. Ayrıca Başbuğ Yüksel, Süleymanpaşalı dikici ve yetiştiricilere müteveccih hayata geçirmeyi hedefledikleri projelerle ait dahi Kirişçi’yi bilgilendirerek destek talebinde bulundu.

“Ankara’dan sürprizlerle dönüyoruz”

Ankara temasları için açıklamada bulunan Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, “Yer, Kentçilik ve İklim Değişikliği Bakanımız Sayın Amaç Kurum ve Tarım ve Orman Bakanımız Sayın Birim Kirişçi’yi makamlarında musahabe ettik. Ankara’dan, Süleymanpaşa’mıza derece katacak bir sekans bakir sürprizlerle dönüyoruz. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve TBMM Başkanımız Prof. Dr. Mustafa Şentop hocamız ilkin girmek için, nadir bakanlarımıza ve milletvekillerimize ilçem yerine birey-ı gönülden sonsuz teşekkürlerimi sunarım. Şimdiden şehrimize ve hemşehrilerimize filinta olsun” diyerek konuştu. – TEKİRDAĞ

Share: