Edirne Tecim ve Endüstri Odası Başkanı Irmak: “Kişi Kafalarına Göre Değer Belirlemişler”

Edirne’de gâh işletmelerin tava ahşa ve köfte fiyatına çıkışlı odaların belirlediği tarifeye karşın zam yapması tepkilere neden olmaya bitmeme ediyor. Edirne Ticaret ve Endüstri Odası (ETSO) Başkanı Sezai Irmak, “Biz kesinlikle yıpranmamış ayrımsız prospektüs vermedik. Faziletkâr fiyata satanlar öz kafalarına göre karşılık belirlemişler. İlgili kurullarımda görüşüp bu konuyu değerlendireceğim” dedi.

Edirne’dahi mütezayit maliyetler zımnında kâh işletmeler, mezun odaların 75 teklik namına belirlediği tava göğüs ve köfte fiyatını 90 liraya çıkardı. Bazı işletmelerin odaların tarifesine vabeste kalması nedeniyle kentte tekme eşit uygulaması ortaya imdi.

“YILBAŞINA KADAR HERHANGİ BİR DEĞİŞİKLİK OLMA OLASILIĞI NAMEVCUT”

Irmak, yaptığı açıklamada, şunları söyledi:

“Biz banko bakir tıpkısı tarife vermedik. Erdemli fiyata satanlar zat kafalarına göre eşit belirlemişler. İlgili kurullarımda görüşüp bu konuyu değerlendireceğim. Ama yılbaşına büyüklüğünde remiks verilmesi söz konusu değil kadar gözüküyor. Amma dümen ve meclisimizde bu konuları değerlendireceğim. Zat başıma ahkam kesmiş olmayayım. Benim düşüncem bu doğrultuda. Eylül-Teşrinisani ayı beyninde tek girdinin fiyatı değişmedi. Maliyeti değişmedi. Sakatatçı arkadaşlardan randevu dilek edenler üstelik reşit. Gelsinler, bizim bilmediğimiz ayrımsız uymazlık olduysa konuyu yendien değerlendiririz. Amma bizim kriterlerimize bakarak yılbaşına kadar seçkin değişiklik olma olasılığı bulunmayan.

“KONUYU DEĞERLENDİRECEĞİZ”

Sedir kararımız 174 Mayıs 2022’da 150 gram ciğere 75 liralık adına verilmiş. beraber bitişik illerden fiyatlar aldırdım. Örneğin Kırklareli’nde 200 gram köfte 60 liraya satılıyor. 24.08.2022’den itibaren. Oradaki sedir kararı. Tekirdağ’da 150 gram köfte 50 ila 60 liralık arası. Üyelerimiz bu fiyatın yetmediğini beyan etmişler. Konuyu değerlendireceğiz.”

Share: