TİKA, Lübnan’da Filistin Sığınmacı Kampı’ndaki spor salonunu yeniledi

Türk İşbirliği ve Eş Güdüm Ajansı Başkanlığı (TİKA), Lübnan’ın başkenti Beyrut’ta Filistinlilerin yaşadığı Burc el-Baracna Mülteci Kampı’ndaki spor salonunun ve ekipmanların yenilenmesine bindi sağladı.

TİKA’nın Burc ahali-Baracna Mülteci Kampı’ndaki Halk- Aksa Spor Salonu’nu yenileme ve takım desteği projesinin açılışına Türkiye’nin Beyrut Büyükelçisi Şanlı Hazar Ulusoy, Lübnan TİKA Koordinatörü Orhan Aydın ve Gavs İnsani Kalkınma Derneği yetkilileri ile dinlenme kampı sakinleri katıldı.

Açılış vesilesiyle AA muhabirine konuşan TİKA Lübnan Koordinatörü Ziyalı, “Lübnan’da faal Filistinli mülteciler yararına ameliyat gösteren Gavs İnsani Kalkınma İçin Müzaheret Derneği gelişim birliğinde gerçekleştirilen proje kapsamında salonun renovasyonu gerçekleştirilerek, fiziki şartları iyileştirildi. Çağcıl ayrımsız boks ringi kurulan, zemini spor yapmaya akla yatkın hale getirilen salona ayrıca yumruk oyunu torbaları, eldiven, idman kıyafeti, pervane kabilinden gereç ve takım gerçekleştirme edildi.” dedi.

Görgülü, proje ile elan aşkın gence ulaşılması, gençlere spor yapabilecekleri emniyetli tıpkı düz sağlanması ve Lübnan’daki baskı şerait ve mevcut ekonomik akse dolayısıyla rastgele sabık ahit artmakta olan metal ve gayrı zararlı maddelerin kullanımının önüne geçilmesinin amaçlandığını söyledi.

Share: