“İlk Evim, İlk İş Yerim” projesi referans tarihi uzatıldı

Bilecik Mekân, Kentçilik ve İklim Değişikliği İl Müdürü Mustafa Budak, “İlk Evim, İlk İş Yerim” projesinin referans tarihi uzatıldığını söyledi.

‘İlk Evim İlk İş Yerim’ projesi ile devam eden yer ve hisse senedi yeri başvuru süresinin uzatıldığını rapor fail İl Müdürü Budak, “Şu anda açıklanmış olan dev tıpkısı proje. Kuradan arsaları alanlar evlerini yapacaklar. Seçimden sonraları bile kullanılmamış bir lahzada Türkiye Yüzyılına ayrı aynı bunaltıcı katacağız. 7 Kasım’da sona erecek yer ve aksiyon yeri başvurularımızın süresi 15 Kasım’a büyüklüğünde uzatıldı” dedi.

Budak, geçtiğimiz gün Ankara’nın Sincan ilçesinde planlı törende 17 ilde 5 bin 615 içtimai konutun önceki temelleri eş zamanlı olarak atıldığını hatırlatarak, “Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla Belde, Kentçilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ve Dolgun Göz İdaresi Başkanlığı (TOKİ) marifetiyle hayata geçirilen ‘İlk Evim, İlk İş Yerim2 projesi çerçevesinde planlı törende toplumsal konutların önceki temelleri atılmış oldu. Konya, Zonguldak, Entelektüel, Kırşehir, Erzurum, Bolu, Kahramanmaraş, Diyarbakır’a çalışkan bağlantılar gerçekleştirerek bölgelerde mevcut katılımcılarla butonlara bastırarak önceki harçları döküldü. Faal bağlantıların ardından beraberindeki heyetle Ankara’nın Sincan Lale meydanında, Afyonkarahisar, Ankara, Yardımcı, Tunceli, Muğla, Amasya, Elazığ, Yozgat ve Manisa’daki evvel temeller üzere birlikte butona basıldı” dedi. – BİLECİK

Share: