Sosyolog Prof. Dr. Kesat Palabıyık: “İYİ Öğür kurmayları, Kılıçdaroğlu’nun adaylığını engellemek için ABD’ye gitti”

Toplum Bilimci Prof. Dr. Yoksulluk Palabıyık, CHP Umumi Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ESIR ziyaretinden sonradan İYİ Fırka temsilcilerinin ESIR’ye gitmesine ilişik, “İYİ Öğür, Kılıçdaroğlu’nun adaylığını engel olmak için KUL’ye gitti” dedi.

Sosyolog Ademiyet Palabıyık, gündeme ilgili yaptığı açıklamada, Kılıçdaroğlu’nun ÇAKER ziyaretinin asıl amacının “şehadetname ahzetmek” olduğunu savundu ve Biden’ın KUL seçimleri öncesinde ‘Erdoğan’a cebin muhalefeti desteklemeliyiz’ sözlerinin şimdi denk bulduğunu söyledi. Palabıyık, “Kılıçdaroğlu, ABD başkanı Biden’ın ülkemiz için ayrımsız süre önce söylediği sözleri sağlıklı çıkardı. Haddizatında Biden, ABD’den büyüklük içi siyasete ayar vermeye müteharrik ve bibi sakat Türkiye’yi isteyen tıpkı ÇAKER lideridir. Bu sebepten yönetebileceği bir Türkiye istiyor ve bunun için da Budun İttifakı’nı sarih destekliyor. Akıbet günlerde yaşananlar aslında gelişigüzel şeyi özetliyor. Zira önce Kılıçdaroğlu MEMLUK’ye tıpkısı görüşme gerçekleştirdi. Bütün biliyor kim bu mülakat tıpkı şehadetname merasimiydi. Adaylığını güncellemek için ÇAKER’ye gezmek ve destek özlemek zorundaydı ve yaptı. Deminden ise İYİ Parti yetkilileri ESIR ziyareti gerçekleştirdi. Elbette kim bu mülakat henüz manidar olacak, çünkü İYİ Fırka, Kılıçdaroğlu’nun aday olmasını istemiyor. Kılıçdaroğlu’ndan bilahare yapılan ziyaretin amacı parçalanmamış de buydu. Muhtemeldir kim, İYİ Öğür, kişi adayı yerine Mansur Aheste yahut Ekrem İmamoğlu’nu sundu ve Kılıçdaroğlu’nun adaylığını çelmek için ÇAKER’ye gitti” diye niteleyerek konuştu.

“Akşener, Kılıçdaroğlu’nun siyasal hayatını bitirecek”

Akşener’in son zamanlardaki tutumunun gözlerden kaçmaması gerektiğini sözlerine ekleyen Palabıyık, “Öyle görünüyor kim Akşener, Kılıçdaroğlu’nun siyasal hayatını sona erdirecek. Bunun üzere MEMLUK’ye yıldız bilimi birlikte gönderdi. Antrparantez, Kavim İttifakı namına Kılıçdaroğlu’nun herhangi bir söylediğini tekzip ediyor yahut yeniden yorumluyor. Şurası sarih kim, Ulus İttifakı’nda gizli amma iri tıpkı uğraş var. İYİ Fırka ve CHP arasındaki bu kavgaya özge konvansiyon ortakları girmiyor, çünkü onlar da bu kavgadan engel görecekler. Bu sebepten ki namzet olsa olur demeyeceklerdir. Yansız kalma stratejileri kaybedenin yanında olmamak üzerine olacaktır. Akşener ise Kılıçdaroğlu’nu yavaş yavaş siyasi anlamda tüketiyor. Iletişim Araçları karşısında Kılıçdaroğlu iyicene tükendikten sonra evvel darbeyi Akşener’den alacaktır. Bana kalırsa Kılıçdaroğlu birlikte, Akşener’i rabıtasız bırakmanın hesaplarını yapıyor, bunu gelişmemiş sürede göreceğiz. Temas iki aykırılık liderinin tümen tabanları özge isimlere sıcak bakmıyor ve birbirlerinden haz etmiyorlar. Şu dakika için Akşener, Kılıçdaroğlu’nun politik hayatını bitirecek üzere görünüyor” dedi. – BİTLİS

Share: