Sonuç an haberi | Aylin Nazlıaka: ‘Yaşamhak’ Projemiz Kapsamında Ülkenin Ciharıyek Yanında Teyakkuza Geçtik. Şiddeti Durdurmakta Kararlıyız

CHP Karı Kolları Umumi Başkanı Aylin Nazlıaka, “Karı cinayetlerini tefevvuk etmek ve kadına müteveccih şiddeti çalmak için hayata geçirdiğimiz ‘YaşamHak’ projemiz kapsamında ülkenin dört bir beraberinde teyakkuza geçtik. Şiddeti durdurmakta kararlıyız” dedi.

CHP Eş Kolları Genel Başkanlığı aracılığıyla, kadına yönelik çapkın savaşım üzere ‘YaşamHak’ projesi hayata geçirildi. CHP Eş Kolları, proje kapsamında barolar, tabip odaları, eczacı odaları, odalar ve borsalar birliği, finansal müşavir odalarının yanı sıra ticaret ve endüstri odaları ile dahi tören düzeni imzalamaya bitmeme ediyor.

Bugüne büyüklüğünde 119 tören düzeni imzalayan CHP Eş Kolları Genel Başkanlığı, 120’nci protokolü Osmaniye Tabip Odası ile yaptı. CHP Karı Kolları Umumi Başkanı Aylin Nazlıaka, projeye ilgilendiren zaman yaptığı yazılı açıklamada şunları kaydetti:

“ŞİDDETİ DURDURMAKTA KARARLIYIZ”

“Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu’nun basından derlediği verilere göre, 9 ayda 176’sı ibret olmak amacıyla 422 kız kardeşimiz katledildi. Kadın cinayetlerini bastırmak ve kadına yönelik şiddeti çalmak üzere hayata geçirdiğimiz YaşamHak projemiz kapsamında ülkenin ciharıyek birlikte teyakkuza geçtik. Şiddeti durdurmakta kararlıyız.

İktidarın eş düşmanı politikaları zımnında her bölüm genişlik bir iki 2 kız kardeşimiz yaşamdan koparılıyor. Kadına müteveccih fiziksel, tensel, kazançlı, dijital, ve psikolojik sürat yordam kesmeden devam ediyor. YaşamHak otobüsümüzle mülk diyar, ilçe ilçe dolaşıyoruz. Gittiğimiz değme diyar ve ilçede, yaşamdan koparılan kadınların ailelerini ülfet ederek dayanışıyoruz. Şiddet mağduru bütün kız kardeşlerimize seslenerek, ‘444 82 85 numaralı hattımızdan bize 7/24 ulaşabilirsiniz’ çağrısı yapıyoruz.

“2 YILDIR UYGULADIĞIMIZ YAŞAMHAK PROJEMİZ KAPSAMINDA BUGÜNE BÜYÜKLÜĞÜNDE EN BIR IKI 14 BİN KADININ HAYATINA BİRE BİR DOKUNDUK”

Çabukluk gören kız kardeşlerimizin karakollarda, savcılıklarda, hastanelerde, adliyelerde yanlarında olduk ve olmaya bitmeme edeceğiz. Kadına ve çocuğa yönelik sürat davalarını, mağdurlar ve aileleri ile tesanüt süresince izlem ediyoruz.

İki yıldır uyguladığımız YaşamHak projemiz kapsamında bugüne kadar bildirme birkaç 14 bin kadının hayatına tıpkısı dokunduk. 81 ilde 129 gönüllü avukat ordusu kurduk. 544 kadına müteveccih momentum duruşmasına katıldık ve ailelere destek olduk. Türk Ruh Bilimsel Istişare ve Kılavuzluk Derneği (PDR) tarafından herhangi bir ilde ruhsal müşavirlik, kılavuzluk desteğini ücretsiz sunduk, sunmaya birlikte bitmeme ediyoruz. Barolar, patika odaları ve bina derneklerle hep 120 tören düzeni imzaladık.

Gittiğimiz herhangi bir ilde kurumları müzakere ederek projemiz karşı teferruatlı bilgi veriyoruz. Kadına müteveccih şiddetin sosyal tıpkı ülkü olduğunu ve bu sorunu bütün bu arada çözebileceğimizi anlatıyoruz. Bizler kararlıyız. Avrat cinayetlerini ve kadına yönelik şiddeti bitirene kadar boyuna çalışmaya bitmeme edeceğiz.”

Share: