Sigorta ve Reasürans Brokerleri Derneği yıpranmamış başkanını seçti

Sigorta ve Reasürans Brokerleri Derneği’nin yapılan umumi kurulunda Aon Türkiye Adam CEO’su Ferhan Özay başbuğ seçildi. Türkiye’de sigorta brokerliğini yükseltmek, bu mesleğe gireceklere ehliyetli zemin hazırlamak, toplum örgütü üyelerinin kanun ve tüzüklere akıllıca yerine çalışmasını ulaşmak amacı ile faaliyetler gerçekleştiren topluluk, eskimemiş dönemde Özay’ın başkanlığında yoluna devam edecek.

Gösterişli katılımla gerçekleşen seçimlerle ilgili konuşan Özay, “Sektöründe avangart üyelere topluluk, iz ve ahlak kurallarının en üst düzeyde uygulandığı, üyelerinin hava ve başvuru kaynağı olduğu benzeri derneğin başkanı kendisine seçilmiş olmaktan mutluluk duyuyorum. Derneğimizin demokratik kültürünün gücünü ortaya koyan seçimlerde oy kullanan herkese teşekkürname ederim. Risk yönetiminin yaygınlaştırılması ve yer gür uygulamaların benimsenmesi üzere sigortalılara brokerlik faaliyetleri ve pozitif değerlerinin tanıtılması nazik önem taşıyor. Eskimemiş dönemde üyelerimizle gelişigüzel bu misyonumuza çevrilmiş yüce çalışmalara imza atacağız. Nihai hedefimiz ülkemizin kaslı pazarlar seviyesine gelme sürecinde, kişi ve kurumların risklerinin yönetiminde, emniyetli ve vazgeçilmez çözüm ortağı kalkışmak.” dedi.

1989 yılında Boğaziçi Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünden mezun olan, 1993 yılında ise Marmara Üniversitesi Gündeş Idare Teknikleri Programı’nı bitiren Ferhan Özay, sigorta ve broker sektöründe 30 yılı aşkın benzeri deneyime erbap. Özay, hareket hayatına 1991 yılında ERGO Türkiye’de Genel Müdür Yardımcısı adına başladı. 2004 yılına büyüklüğünde burada çalışan Özay, 2004 yılında başladığı Eureko Sigorta’da iki yıl süreyle Umum Müdür Yardımcısı namına fariza yaptı. 2006 yılında Aon Türkiye’ye İcra Direktörü adına katılan Özay, 2015 yılından bu yana Aon Türkiye’nin Adam CEO’luk görevini yürütüyor.

KUL’nin emeklilik fonları çöküşe hazırlanıyor

Y kuşağı sigorta ürünlerinden neler bekliyor?

Share: