Sigorta sektöründe eke mübayaa

Avrupa’nın sunma büyük sigorta şirketlerinden biri olan ve yaklaşık 50 ülkede faaliyet gösteren Generali, Credit Agricole’nin keyif şirketini 435 milyon euroya satın alıyor. Generali, Credit Agricole’nin esenlik sigortası işletmesi La Medicale’yi 435 milyon euroya satın almakta anlaştığını açıkladı.

Fransız bankacılık grubu Credit Agricole, benzeri süredir sigorta sektöründeki iştiraklerini satıyor. İtalyan sigortacı, anlaşmanın sigortacıların mali gücünü ölçen ifa gücü oranı üzerinde kısaca 4,3 puanlık zıt bir tartı beklediğini bildirdi.

Generali’den barışma sonrası yapılan açıklamada, “La Medicale’nin mütemmim becerileri ve uzmanlığı, Generali France’a yüce tıpkı almaç segmenti olan sağlık profesyonelleri ile ateş parçası benzeri alım satım kurma fırsatı sunarken, aksata lideri aynı markadan yararlanma fırsatı sunacak” denildi.

Generali yaptığı açıklamada, bu yıl tamamlanması muhtemel işlemin tıpkısı parçası yerine, Credit Agricole’nin Predica işinin Generali’ye, La Medicale tarafından satılan poliçe sahibinin ölümü halinde ifa işleyen benzeri poliçe portföyü satacağını belirtti.

Milyarderlerin ‘Generali Sigorta’ savaşı

 

Binance’den elektronik beyin korsanlarına alın sigorta fonu

 

Share: