Premier Yığın devleri sigortacılara karşı

FINANSGUNDEM.COM – DIŞ HABERLER SERVİSİ

İngiliz kulüpleri sigorta devlerine sav açıyor. Arsenal, Aston Villa, Tottenham Hotspur ve West Olmamış kabilinden İngiltere’nin ara sıra yeryüzü şişman ayak topu kulüpleri Londra merkezli hukuk firması Clifford Chance eliyle Londra’daki en iri sigorta şirketlerinden bazılarına karşı dolgun sav açma talimatı verdi.

Murafaa belgelerine göre içlerinde Liverpool ve Leichester City’nin üstelik bulunduğu 20 davacı sigorta devleri Allianz, MSAmlin, Aviva Insurance, CNA Insurance, Zurich Insurance ve Liberty’ye alın dava yürütüyor.

Finansgundem.com’un derlediği bilgilere göre kulüplerin sigorta taleplerinin Kovid kaynaklı hisse senedi kesintileri ile ait olduğu görülüyor. The Lawyer’ın haberine bakarak, İngiltere Tecim Mahkemesi’nde açılan davada, kulüpler pandemi zımnında sigorta tazminatı dilek ediyor.

Davanın kanuncu dayanağı geçtiğimiz yılın başlarında İngiltere Erdemli Mahkemesi’nin Kovid kaynaklı pres kayıplarıyla ilişkin imtihan davasına dayanıyor. söz konusu davada değişmeyen, pandemi ve rastgele kilitleme kısıtlaması sırasında aracısız aynı serencam namına iş kayıplarının ortaya çıkması halinde işletmelerin sigorta sağlayıcılarından talepte bulunabilecekleri anlamına geliyordu.

City A.M.’mağara haberine bakarak hususiyet firması Gowling WLG’nin Sigorta Başkanı Samantha Holland sevgili ile ilişik açıklamasında, “Ayak Topu kulüpleri yoluyla getirilen taleplerin ayrıntıları elan ortaya çıkmadı. Ancak gene dahi bu sav pandemide getirilen kilitleme önlemlerinin bire bir sonucu namına ortaya çıkan Kovid ile ilişik zararları telafi etmeye etkin poliçe sahiplerinin sigortacılara karşı açtığı bir sıra davanın genişlik sonuncusu gibi görünüyor” ifadelerine meydan verdi.

Holland, “İngiltere Faziletkâr Mahkemesi’nin güzeşte sene FCA (İngiltere Mali Yürütme Otoritesi) sınav davasında verdiği kararın hikayenin sonu değil çabucak başlangıcı olduğu açıktır” dedi. Sigorta uzmanı davada görülecek birçok maddenin elan çözüme kavuşmamasına ilgi çekti.

Sigorta uzmanı, “Bu taleplerin zahir çözüldüğünü kısaltmak amacıyla gerelti arkasında muntazır birçok poliçe sahibi olacak ve sigortacılar, sona erdirdiklerini düşündükleri sigorta taleplerinin izansız geldiğini görebilirler” diye niteleyerek ekledi.

Davacıların tam listesi

Clifford Chance yoluyla olta edilen davacıların tam listesi ise şöyle: Arsenal Futbol Kulübü, Arsenal Stat Yönetimi Şirketi, ArsenalWomen Ayak Topu Kulübü, Highbury Holdings, Aston Villa Ayak Topu Kulübü, Ason VillaFC, Aston Villa Vakfı (garanti ile kurulmuş özel benzeri limited iştirak), The Brighton & Hove Albion Futbol Kulübü, Albion Mağara The Community ( güvence ile kurulmuş hususi limited tıpkı şirket), CPFC, Liecester City Ayak Topu Kulübü, Liverpool Futbol Kulübü ve Atletizm Sahası, Liverpool FC Vakfı (garanti ile müesses özel tıpkısı limited müşareket) Liverpool Women’s FC, Tottenham Hotspur Ayak Topu ve Atletizm Şirketi, Tottenham Hotspor Futbol Şirketi, Tottenham Hotspur Kadınlar Futbol Kulübü, Tottenham Hotspur, TottenhamHotspur Stadyumu ve West Olmamış United Ayak Topu Kulübü.

İngiltere’birlikte başıboşluk 48 yılın sunma bağan seviyesinde

 

Trafik sigortasında yüzdelik 25 artma

 

SpaceX çalışanlarından125 bilyon dolarlık hisse satışı

 

Share: