SANTEK toplantısı gerçekleştirildi

Bilecik Valisi Dr. Kemal Kızılkaya başkanlığında yapılan Bilecik Sanayi ve Teknoloji İşbirliği Yerleşmiş (SANTEK) toplantısında endüstri ve teknoloji altyapısını geliştirmeye yönelik politikaların ve stratejilerin belirlenmesi üzere öneriler görüşüldü.

Bilecik Valiliği toplantı salonunda gerçekleşen toplantıya Bilecik Valisi Dr. Eksiksizlik Kızılkaya, SANTEK üyesi alım temsilcileri ve ilgili kurumlar katıldı.Toplantının asıl ruzname maddeleri Bilecik’in endüstri ve uygulayım bilimi verilerini güvenilir ve sürdürülebilir şekilde kayıt altına kabul etmek, endüstri üretiminin dönüşümünü sağlayarak akan açığın kapatılmasına bindi yüklemek adına belirlendi. SANTEK yarkurul üyelerinin Bilecik’te yapılabilecek teknoloji odaklı faaliyetlerin görüşüldüğü toplantıda, yapılacak çalışmaların değerlendirilerek planlanması ve istişarelerde bulunulmasının arkası sıra gündemindeki konular çalım yetkililerinden alınan görüşler çerçevesinde karara bağlanarak sona erdi.

Toplantıda enformasyon işleyen Vali Kızılkaya, “İlimiz Türkiye ekonomisinde eke tıpkı yere sahip. Ekonomimize yaptıkları katkılardan belde şuan aramızda olan ve sıfır emeği güzeşte herkese teşekkür ediyorum. Toplantımız hayırlara kurgu olsun” dedi. – BİLECİK

Share: