Evcil efsanevi sahipleri özen: Sonuç 2 ahit

Yerli hayvan sahipleri dikkat: Son 2 periyot

Bilecik’te son 2 ayda 800 çıkmaz hayvanına çip takıldı

Bilecik Belediyesi Baytar İşleri Müdürü Nedret Cebbar;

“Barınağımızda 800’e yakın çipleme işlemi yapılmıştır”

“Çiplenmeyen hayvanlar tayin edildiğinde sahiplerine para cezası uygulanacak”

BİLECİK – Bilecik Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü Nedret Avcı, domestik hayvanlara yonga yakışmamış işleminde yasalı sürenin 31 Meyan 2022 tarihi olduğunu hatırlatarak, çiplenmeyen zooloji belirleme edildiğinde sahiplerine 3 bin 642 lira para cezası uygulanacağını söyledi.

26 Şubat 2018 tarihinde Ekincilik ve Orman Bakanlığı vasıtasıyla resmi gazetede yayınlanan Pisik, Kapik ve Gelinciklerin Kimliklendirilmesi ve Vasıta Altına Alınmasına Dayalı Yönetmelik ile başlayan, 31 Meyan 2022 tarihi yasal sürecin bitişi namına belirlenen proje, sonuç günlerde alçak irade görüyor. Hayvanlara çipleri İl Ekincilik Müdürlüğü ve serbest etkin veterinerler marifetiyle takılmaktadır.

“Barınağımızda 800’e mümasil çipleme işlemi yapılmıştır”

Bilecik Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü Azınlık Avcı, Pisik, Köpek ve Gelinciklerin Kimliklendirilmesi ve Araç Altına Alınmasına Dayalı Yönetmelikte sonuç günün 31 Çatlak olduğunu hatırlatarak, “Hayvanlarımızın çipleri İl Ekincilik Müdürlüğü ve azade etkin veterinerler eliyle takılmaktadır. Tığ barınağımızda sadece çıkmaz hayvanlarımızın çipleme işlemini yapmaktayız. 31 Çatlak 2022 tarihine kadar bilcümle hayvanların çiplenmesi gerekiyor. Yonga olayı, sahipli hayvanların sokağa atıldığında hayvanın kime ilgilendiren olduğunu yakalamak, ne aşıların, takim işleminin yapılıp yapılmadığını belirlemek amacıyla kullanılıyor. Çipleme şu temel kadar Bilecik’te barınağımızda 800’e andıran çipleme işlemi yapılmıştır. 31 Antrakt 2022 tarihi itibariyle kimliklendirme işlemimiz sona erecek olup bu tarihten sonraları kimliklendirme işlemi yapmayan hayvan sahiplerimize 3 bin 642 lira cezai iş uygulanacak” dedi.

Share: