Kütahya’da kış tedbirleri masaya yatırıldı

Kütahya’da kış tedbirleri masaya yatırıldı

KÜTAHYA – Kütahya’da karla savaşım çalışmaları ve şita tedbirleri masaya yatırıldı. Ilbay Büyük Çelik, şita mevsiminin inatçı etkilerinin sunu uzuv indirilmesi ve vatandaşların kışı sorunsuz geçirmesi üzere yekpare amme gurur ve kuruluşlarının iş birliği içerisinde çalışacağını söyledi.

Facia ve Müstacel Format Eş Güdüm Yerleşmiş, Vali Ali Polat başkanlığında bire bir araya geldi.

Kütahya İl Afet ve Müstacel Buut Müdürlüğünde planlı toplantıya; Belediye Reisi Prof. Dr. Bilen Işık, Vali Yardımcısı Görgülü Börü ile ilgilendiren kamu hava ve kuruluşlarının yetkilileri katıldı.

Ilbay Büyük Çelik, şita mevsiminin inatçı etkilerinin genişlik aza indirilmesi ve vatandaşların kışı problemsiz geçirmesi amacıyla tam kamu kurum ve kuruluşlarının iş birliği içerisinde çalışacağını söyledi.

Kış lastiği kullanımın önemine özen çeken Ilbay Polat, “Vatandaşlarımızdan ricamız kış ekipmanlarını araçlarından ayırmamaları. Cümle kurumlarımız vatandaşlarımızın birey ve para güvenliği üzere elinden geleni yapıyor ancak vatandaşlarımızın ferdî önlemlerini almaları önem sunu ediyor” dedi.

Yoğun kar yağışı ve giysi ince meteorolojik uyarılarda, muhtemel olayların öncesinde beklenen birey ve para zararlarının önlenmesi-azaltılması, engelleme çalışmalarının elan deli dolu ve verimli yapılabilmesi üzere planlı değerlendirme toplantısında Kütahya format ve ilçelerinde karla uğraş çerçevesinde yapılacak çalışmalar ve alınacak tedbirler görüşüldü.

Share: