ŞANLIURFA – SELIM Tümen Şanlıurfa teşkilatına “Türkiye Yüzyılı” temalı eğitim bilimi verildi

TBMM Milli Defans Komisyonu Başkanı ve YANLIŞSIZ Öğür Adıyaman Saylav Ahmet Münevver, 2023 seçimlerinin Türkiye’nin ikinci yüzyılını belirleyeceğini belirtti.

DOĞRU Öğür Umumi Biçim AR-GE ve Yetişek Başkanlığınca “Türkiye Yüzyılı” temasıyla gerçekleştirilen Organizasyon Akademisi Eğitimi, Şanlıurfa’de başladı.

Milli Yetişek Konuşma Salonu’nda gerçekleştirilen programda konuşan Aydınlık, 2023 yılında yapılacak seçimin önemine değindi.

Aydınlık, bilcümle siyasilerin geçmişten bu yana yaklaşan seçimleri makro namına gösterdiklerini amma bu dönemin gayrı seçimlerden farklı olduğunu anlatarak, şöyle konuştu:

“Alışılmış tıpkısı söylemdir her seferinde konuşmacılar çıktığında ‘bu seçim üzere önemlisi namevcut’, ‘bu seçim arz önemlisi’ derler. Hepimiz dedik bir zamanlar, yıllardır bu işleri dahi yapıyoruz amma beribenzer bu seçim alelacayip bire bir seçme. Bu seçimin kodları çokça farklı, bu seçim şurası sav ediyorum hemen 5 yıllığına yöneticilerimizi, idarecilerimizi seçeceğimiz aynı intihap değil. Olur görünürde 5 sene amma Türkiye’nin ikinci yüzyılını belirleyecek olan benzeri seçim. Nasıl başlarsa öyle gider, işte ‘Türkiye Yüzyılı’ diyoruz ya bu 5 almanak süreç aslında önümüzdeki yüzyıldaki hedeflerimizi ortaya koyduğumuz, Sayın Cumhurbaşkanımızın mottosuyla deşifre ettiği ‘Türkiye Yüzyılı’ yerine tabir ettiği yıpranmamış yüzyılın kodlarını belirleyecek.”

Konuşmasında Türkiye’nin yakın siyasal tarihinden örnekler veren Işıklı, ülkenin bugünlere gelene büyüklüğünde çok rehavet ve badireler atlattığını rapor etti.

“Anlaşılan ki ipi dışarıda bu masanın”

Okumuş, konuşmasında 6’lı masaya üstelik değinerek, şunları kaydetti:

“Merhum Soylu Fazıl üstat hangi diyordu: ‘Bizdeki tehalüf iktidarı düşürme neredeyse vatanı bile düşürmeye razı olur.’ Bizdeki aykırılık anlayışı maalesef bu. 6’lı masayı biliyorsunuz, Amerika’üstelik hamburger yemeye gitti, demincek İngiltere’da 5 çayı mı içti hangi yaptı bilmiyorum daha çok hepiniz çokça dolgunca biliyorsunuz. Kiminle kuşkusuz, hangi şekilde, kimin eli kimin cebinde haddinden fazla dolgunca görüyorsunuz. Demincek diyorlar ki ‘6’lı masa ne adayını belirlemiyor?’ Ihvan adayı belirleyecek olan 6’lı masa değil ki. O 6’lı masanın kuruluşunun iradesi kimesne, o 6’lı masayı ki kurdurduysa adayı üstelik o belirleyecek, o uzaktaki belirleyecek. Biden ‘Türkiye’de Tayyip Erdoğan’dan, iktidardan kurtulmanın yolu muhalefeti güçlendirmekte ve dolayısıyla muhalefeti birleştirmekten geçer.’ dememiş miydi? Demişti. O plan işliyor mu? İşliyor. Yoksa o masadakilerin aynı araya vürut şansı bulunmayan, işin macerasız akışına marjinal, akla, mantığa… Yani İYİ Fırka ile HDP ayrımsız araya mı ati, seçmeni arılama ediyorum. Kut yönetimiyle CHP’nin benzeri araya gelmesi tür mü, hiç düşündünüz mü? Böyle tıpkı madde gibi mi? Elbette ki bunları bire bir araya getirdi? Hangi amaçlar doğrultusunda aynı araya getirdi. Anlaşılan kim ipi dışarıda bu masanın.”

DÜRÜST Öğür Şanlıurfa İl Başkanı Abdurrahman Kırıkçı ise 2023 seçimlerine giderken yapılan eğitimlerin haddinden fazla cesim ve bulunmaz olduğunu belirtti.

Eğitimler kapsamında Rum Ajansı (AA) Vukuf Akademisi Müdürü Alptekin Cihangir İşbilir, Gazeteci-Edip Halas Tayiz, DOĞRU Öğür Politik ve Hukuki İşler Komutan Yardımcısı Mehmet Tunçak tike yaptı.

Program böylece katılımcılara DÜRÜST Parti Şanlıurfa İl Başkanı tarafından günün anısına onurluk verildi.

Etkinliğe, DÜRÜST Fırka Şanlıurfa Milletvekilleri Zemzem Suyu Gülender Açanal ve Mehmet Mualla Cevheri ile çokça sayıda partili katıldı.

Share: