Sakaryaspor Ustalık Direktörü İlker Püren: “Çalıştırıcılık hayatım süresince ilk kez böyle bir oyun ve skorla karşılaşıyorum”

– Sakaryaspor Ustalık Direktörü İlker Püren: “Antrenörlük hayatım süresince ilk kez hakeza aynı baziçe ve skorla karşılaşıyorum”

MUĞLA – Bodrumspor ligin 8. haftasında karşılaştığı Sakaryaspor’u evinde 5 golle geçti. Enerjik futboluyla gusto toplayan Bodrumspor baştan yükselişe geçti. Galibiyetten etraf bahtiyar olduklarını söyleyen Bodrumspor Ustalık Direktörü İsmet Taşdemir, “Tığ doğru kapatmaları yapıp, akla yatkın pozisyonları yakaladık ve değerlendirdik. Çokça güzelde tıpkı galibiyet aldık o yüzden mutluyum” dedi.

Spor Kıç 1. Lig’in 8. haftasında kendi evinde Sakaryaspor’u ağırlayan Bodrumspor 5-0’lık skorla değişik kazandı. Maçın ilk yarısında deli dolu oynayan Bodrumspor 19 ve 26. dakikalarda Kenan Özer’in golleriyle 2-0 öne geçti. İlk yarının geriye mütezayit dakikalarında etkisini sürdüren Bodrumspor’bile Samet Yalman’ın golüyle yeşil-beyazlı kol soyunma odasına 3-0 galip girdi. Maçın ikinci yarısına Sakaryaspor değişiklikle başladı. İlk yarıdaki etken futbolunu esirgeyici Bodrumspor’dahi 58. dakikada Adis’in tanıtma adı golüyle yeşil-beyazlı ekip 4-0 öne geçti. Maçın uzatma dakikalarında hareketli mevrut Bodrumspor’de, Samet Sarp kendisinin 2, takımının 5’inci golünü kaydetti. Maçın köylü küsurat dakikalarında ayrıksı gol olmazken, seçkin iki mızıka da yakaladığı pozisyonlardan serencam alamadı. Karşılaşmanın sona ermesiyle gelişigüzel Bodrumspor sayı farkı farkı ve karşılaşma fazlasıyla 14 puanla 2’inci sıraya yükselirken, Sakaryaspor ise 12 puanla 7’inci sıraya düştü. Mavera yandan, tutum zevki faziletli karşılaşmayı Bodrum Belediye Reisi Ahmet Aras, klarnet virtüözü Hüsnü Şenlendirici, şarkıcı Melik Altun tribünde strateji etti.

Çok pir tıpkısı galibiyet aldık

Maçın arkası sıra istimara fail Bodrumspor Ustalık Direktörü İsmet Taşdemir, “Bizim amacıyla sevinçli aynı gündü. Rakibi bile çözümleme ettikten sonraları oyuncularımızla paylaştığımız herhangi bir şeyi sahada kolaylıkla alelacele gördük diyebilirim. 2 ayrımlı takımdı zaman sahada karşılaşanlar, birisi bar oyununu haddinden fazla dolgunca oynayama müteharrik ve vuzuh açıklık iyide uygulayıcı birisi bile bu zamana büyüklüğünde mücadele gücü yüksek bire bir takımdı. Tığ doğru kapatmaları yapıp, akla yatkın pozisyonları yakaladık ve değerlendirdik. Çok güzelde tıpkı galibiyet aldık o yüzden mutluyum. Sabık hafta Rize’üstelik özellikle bu maçtaki pozisyonlardan çokça elan kesin pozisyonlarımız vardı amma maatteessüf atamadık orada aşınmış olduk Ayak Topu bu yüzden güzel, attığınız devir her madde haddinden fazla fena hâlde atamadığınızda maalesef biberli oluyor” dedi.

Mağlubiyetten çevre tartı yaşadığını söyleyen Sakaryaspor teknik Direktörü İlker Püren, “Burada oynadığımız baziçe itibariyle hem bile aldığımız akıbet itibariyle burada bu şekilde karşınızda olmaktan çeki duyuyorum. On Paralık beklemediğimiz tıpkısı baziçe ve skor. Futbolun içerisinde bunlar var ama oyunun bidayet düdüğüyle gelişigüzel yeryüzü azından tıpkısı umut ve skorun lehinize çevirebileceğiniz bire bir baziçe ortaya koyuyorsunuz. Zaman kesinlikle ne olayın içerisine girebildik, ne oyun oynayabildik. Futbol yerine konuşabileceğimiz türkçesi hiçbir husus yok. Sebep bu şekilde inişli-çıkışlı çizge içerisinde olduğumuzu üstelik bilmiyorum. Mental olarak pik amade olduğumuzu düşünüyordum ama sahada amal istediğimiz kadar gitmedi. Rakip bizden haddinden fazla henüz fazla istedi. Çalıştırıcılık hayatım boyunca ilk defa böyle bir baziçe ve skor karşılaşıyorum. İnşallah benzeri elan böyle aktarılma olamaz, çokça üzüldüm. Maçı kaybedebilirsiniz ama oyundan konuşabiliriz. Konuşulacak bire bir oyunda yok” diye konuştu.

Share: