Rusya’da seferberlik krizi! Askere gezmek istemeyen gailesiz, arkadaşından ayağını kırmasını istedi

Rusya Fehamet Başkanı Vladimir Putin’in 21 Eylül’dahi ülkede kısmi seferberlik ilan etmesinin ardından Ruslar panik zarfında ülkeyi infirak etmeye bitmeme ediyor. Rusya’nın Ukrayna’ya saldırıları sürerken, savaşın ortasında var olmak istemeyen Ruslar karayoluyla Gürcistan’a geçiyor.

KİLOMETRELERCE PÖÇÜK OLUŞTU

Kısmi seferberlik ilanının ardından ülkeyi terk fail Ruslar, Rusya- Gürcistan sınırındaki “Üst Lars” Hat Kapısında 14 kilometrelik açacak kuyruğu oluşturdu. Eksen kapısındaki detaylı pöçük ve trafik zımnında kâh Zalim vatandaşlarının Gürcistan’a geçişi tahminî 40 saat sürdü. Yukarı Lars Tahril Kapısındaki kükremek dolayısıyla, Gürcistan karayolunu transit olarak kullanan ve aralarında Türkiye, Ermenistan ve bir nice ülkenin bulunduğu yüzlerce tır saatlerce bakmak zorunda kaldı.

SAVAŞ NEDENİYLE KAÇIYORLAR

Öte yandan, Acımasız vatandaşları, vatanlarını ayrılma etmelerinin evvel sebebinin cidal olduğunu gizlemiyor. Bazıları Gürcistan’da form aylamak amacıyla geldiklerini, özge kısmı ise Gürcistan üzerinden değişik ülkelere gideceğini, oraya yerleşeceklerini ve peşi sıra ailelerini üstelik yanlarına alacaklarını söylüyor.

ACI İÇİNDE KALDI

Seferberlik ilanından sonradan bir nice yerde ihtarname gösterileri de düzenlendi. Bunların yanında kaçamayanlar ise savaşmamak amacıyla farklı yollar deniyor. Serencam yayınlanan videoda bir zihayat, merdiven basamaklarına ayağını uzattıktan bilahare arkadaşına ayağını kırmasını söylüyor. Arkadaşı zıplayarak ayağına basıp ayağını kırıyor. Videoda gencin zehir içre kıvrandığı görülüyor.Share: