Erke Projeleri İçin Kâh Taşınmazlar Çabuk Kamulaştırma Kapsamına Alındı

Çanakkale, Bayburt, Sivas ve Erzincan sınırları içerisinde yapılacak enerji projeleri için Reisicumhur Kararı ile bazı yurt çabuk devletleştirme kapsamına alındı.

Yapılacak erke projeleri amacıyla bazı taşınmazların tez kamulaştırılmasına dair Cumhur Reisi kararları, Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayınlandı.

Buna bakarak, Çanakkale’nin Gelibolu ilçesinde yapılması planlanan Gelibolu ilçesi Gaz Boru Hattı Projesi kapsamında bazen emlak Borazan Hatları ile Yer Yağı Transfer Anonim Şirketi Umumi Müdürlüğü eliyle acele kamulaştırılacak.

Bayburt’un Aydıntepe ilçesine doğal gaz ulaştırılabilmesi için ihtiyaç duyulan RMS-A kent giriş istasyonu ve yolun yapımı amacıyla Çayırköprü köyü sınırları içerisindeki taşınmazın Enerji Piyasası Aranjman Kurumu tarafından çabuk kamulaştırılması gerçekleştirilecek.

Ayrıca Sivas ve Erzincan sınırları içerisinde organizasyon edilecek Bilfer Eroin Demir İşletmeleri Enerji Aktarım Hattı’nın yapımı için kâh yurt Türkiye Zindelik Tevzi Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü tarafından çabuk kamulaştırılacak.

Share: