Oğlunun başına vurduğu tava silah sayıldı

KAYSERİ’bile tartıştığı oğlu E.Ü.’nün başına tava ile vurup, koluna tost makinesi atarak yaraladığı iddiasıyla tutuksuz yargılanan A.Ü., 187 aktarılma karşılığı 3 bin 740 TL dünyalık cezasına çarptırıldı. Bilgili, sanığın eyleminde kullandığı tost makinesi ve yemek tavasını silahtan saydı.

Görüngü, geçen sene 18 Aralık’ta meydana geldi. A.Ü. ile bir işe girip çalışmasını istediği oğlu E.Ü. ortada bu nedenle ağız dalaşı çıktı. Ağız Dalaşı sırasında A.Ü., oğlunun başına tava ile vurdu, ardından dahi koluna tost makinesi fırlattı. Şikayet üstüne A.Ü. üzerine ‘basit yaralama’ suçundan sav açıldı.

Kayseri 12’nci Asliye Ukubet Mahkemesi’nde görülen davanın değişmeyen duruşmasında ata ve oğlu amade bulundu. Duruşmada şikayetçi olmadığını belirten E.Ü., “Tost makinesi koluma değdi. Kemirmek tavasını kafama vurdu. ‘Ayı kabilinden yatıyorsun git çalış’ diye niteleyerek camit anneme küfretti. Ben da küfretmemesini söyledim. Peşi Sıra bunlar meydana geldi. Şikayetçi değilim” dedi.’ÇOK PİŞMANIM’Zor tıpkı maltalık geçirdiğini söyleyen maznun A.Ü. ise, “Fenomen haset telefonum kenef olduğu için oğlumdan telefonunu istedim. Vermeyince, ‘Kimin malını kime vermiyorsun?’ diyerek sinirlendim. Tokat attım. Tespihimi savurdum amma değip, değmediğini görmedim. Çok pişmanım. Fakat tahakküm bir hanay geçiriyorum” ifadelerini kullandı.

Mahkeme hakimi Birol Beribenzer, bahis konusu eylemde kullanılan tost makinesi ve tavayı, silahtan sayarak, sanık A.Ü.’yü, ‘basit yaralama’ suçundan 187 bölüm karşılığı 3 bin 740 TL dünyalık cezasına çarptırdı. Bilge, sanığın eski sabıkası nedeniyle cezasını ertelemedi.

Share: