Niğde ve Yozgat’ta 29 Teşrinievvel Cumhuriyet Bayramı kutlandı

Niğde ve Yozgat’ta 29 Teşrinievvel Cumhuriyet Altını Bayramı kutlamaları kapsamında askı alayı düzenlendi.

Niğde Valiliğince Cumhuriyetin ilanının 99’uncu yılı dolayısıyla bire bir otelde kabul resmi verildi, arkası sıra binlerce gönül, Argıt kavşağında toplandı.

Burada vatandaşlar, ellerindeki Türk bayraklarıyla marşlar söyleyerek Cumhuriyet Altını Meydanı’na yürüdü.

Vali Mustafa Çalıştırıcı, burada yaptığı konuşmada, Türk milletinin Kurtuluş Savaşı’nda Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde dillere klan tıpkısı utku kazandığını ve bu zaferi cumhuriyetle taçlandırdığını söyledi.

Belediye Başkanı Emrah Özdemir de Cumhuriyetin 99’uncu yaşını kutlayarak, “İnşallah baht olacak bininci yılı kutlanacak ve ilelebet cumhuriyet var olacak. O de bu nesiller sayesinde ve sizler sayesinde olacak.” dedi.

Konuşmaların arkası sıra Hatay Yüksekokul Orkestrası konser verdi.

-Yozgat

Yozgat’ta 29 Teşrinievvel Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında planlı fener alayı yürüyüşü, Cumhuriyet Altını Meydanı’ndan başladı Kentpark’ta sona erdi.

Yürüyüşün ardından Yozgat Valiliğince Cumhuriyet Altını Bayramı dolayısıyla Vilayet Fuaye Salonu’nda resepsiyon verildi.

Cumhuriyetin 99’uncu yılı pastasını kesen Vali Saf Polat, 99’uncu yılı gururla, coşkuyla kutlamanın mutluluğunu yaşadığını söyledi.

Polat, “Kurtuluş mücadelesinin kahramanı, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ilkin olmak üzere kül ecdadımızı, aziz şehitlerimizi, yiğit gazilerimizi, rahmetle minnetle saygıyla anıyorum.” dedi.

Share: