Amasya’daki gidiş geliş kazasında yaralanan tiyatrocular Gülçebi ve Fersoy taburcu edildi

Amasya’nın Merzifon ilçesinde, temaşa oyuncularını taşıyan minibüs ile kamyonun çarpışması sonucu yaralanan Burak Gülçebi ve Ceyhun Fersoy taburcu edildi.

Amasya Üniversitesi Sabuncuoğlu Şerefeddin Eğitim Bilimi ve Araştırı Hastanesi’nde 5 gündür yatan Gülçebi ve Fersoy’un tedavisi tamamlandı. Taburcu edilen Gülçebi ve Fersoy’un durumlarının gani olduğu öğrenildi.

Karadeniz turnesi kapsamında Çorum’da 20 Son Teşrin akşamı sonuç oyunlarını sahneledikten sonra Samsun’a başvurmak üzere yola sâdır piyes ekibinin içinde bulunduğu, Aykut Bektaş yönetimindeki 52 ADK 527 plakalı minibüs, Merzifon’un Çaybaşı köyü mevkisinde ayrımsız yönde seyreden Hacı Ahmet Kılıç yönetimindeki 42 FES 27 plakalı kamyonla çarpışmıştı. Kazada minibüsteki Mutlak Karataş, Tolga Güleryüz ve Burak Futbolcu hayatını kaybetmişti.

Yaralanan, çoban Bektaş, Melis İşiten ile Çımbar Özbek tedavilerinin ardından taburcu edilmişti. Garaz Şalvarcıoğlu ve Müstakil Ayaz, Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi’ne, Ceyhun Fersoy, Burak Gülçebi ve Sergen Savran Amasya Üniversitesi Sabuncuoğlu Şerefeddin Yetişek ve Araştırı Hastanesi’ne irsal edilmişti. Raf Sarban, 21 Teşrinisani’da ambulans uçakla İstanbul’da hususi hastaneye gönderilmişti.

Share: