29 Teşrinievvel Cumhuriyet Bayramı kutlamaları

Niğde ve Yozgat’ta 29 Ilk Teşrin Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında askı alayı düzenlendi, Hatay Yüksekokul Orkestrası konser verdi.

Niğde Valiliğince cumhuriyetin ilanının 99’uncu yılı zımnında tıpkı otelde kabul resmi verildi, peşi sıra binlerce güç, Derbent kavşağında toplandı.

Burada vatandaşlar, ellerindeki Türk bayraklarıyla marşlar söyleyerek Cumhuriyet Altını Meydanı’na yürüdü.

Vali Mustafa Çalıştırıcı, burada yaptığı konuşmada, Türk milletinin Kurtuluş Savaşı’nda Gazi Mustafa Eksiksizlik Atatürk’ün önderliğinde dillere uzunluk tıpkı utku kazandığını ve bu zaferi cumhuriyetle taçlandırdığını söyledi.

Kendilerine düşen görevin cumhuriyeti nüfuz etmek, onun kazanımlarını neşelendirmek olduğunu belirten Koç, “Bağlanak ve beraberlik içerisinde eş değerlerimizi etrafında kenetlenerek önümüzdeki günlerde Türkiyemizi Türkiye yüzyılı yapacağız. Geleceğimizi Türkiye yüzyılı yapacağız. Tanrı bu devletin kutlu devletin çatısı altında, cesim bayrağımızın altında nice bin yıllar devletimizin kuruluşunu kutlamayı nasip etsin.” ifadelerini kullandı.

Belediye Başkanı Emrah Özdemir birlikte cumhuriyetin 99’uncu yaşını kutlayarak, “Bugün cumhuriyetin 99’uncu yılını kutluyoruz ama inşallah talih olacak bininci yılı kutlanacak ve sürgit cumhuriyet altını var olacak. O de bu nesiller sebebiyle ve sizler yardımıyla olacak.” dedi.

Konuşmaların arkası sıra Hatay Akademi Orkestrası dinleti verdi.

Share: