Müge Anlı programının doktoru Arif Mübarek gözyaşı engeline takıldı

Türkiye’yi ve kül dünyayı etkisi altına alan koronavirüs zımnında zar edilen 65 yaş üzeri yaşlıların ve kronik hastaların dışarı ayazlık yasağı 66 yaşındaki Prof. Dr. Arif Bereketli’yi birlikte etkiledi. 

65 gözyaşı cisim yaşlılarda ve vakayiname rahatsızlarda ölüme neden olan virüs zımnında alınmış olan bu karar, uymazlık görebilecek herkesin sağlığını korumayı amaçlıyor. 

ARİF VERİMLİ KİMDİR? 

Arif Bol, 1 Haziran 1954 tarihinde Antalya’da dünyaya geldi. İlkokul, Ortaokul ve Liseyi Antalya’da bitirdikten sonradan Üniversiteyi Bursa Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde okudu ve 1977 senesinde buradan mezun oldu.Buradaki eğitiminin müstacelen arkası sıra akıl doktorui asistanı kendisine Psikiyatri dalında faziletkâr lisans yaptı ve 1982 senesinde Psikiyatrist oldu. 1983 senesinde, askeriye vazifesinden sonra, zorunlu bakım ataması ile Bakırköy Ruh ve Asap Hastalıkları Hastanesi’ne Başasistan yerine atanan Verimli, 1994 senesinde Bakırköy Can Kuşu ve Asap Hastalıkları Hastanesi’nin başhekimliğine getirildi. 2003 senesine kadar bu görevi sürdürdü.Başhekimlik yaptığı dönemde kurduğu Dünyaevi Konuşma Merkezi, UMATEM, 182 Imge Işığı Hattı, İntihar Engelleme Merkezi şuan hala hizmet etmektedir. 2004 senesinde emekli olan Bereketli, 2005 senesinde Müderris unvanı aldı. 2005 – 11 yılları ortada Yeditepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri Anabilim Dalı Akademisyen kendisine görev yaptıktan sonraları halen muayenehanesinde erkin doktorluğa devam etmektedir.

Arif Artağan, Müge Anlı‘nın ATV’bile sunduğu “Lezzetli-Sert” isimli programda müşavir akıl doktoru adına görev alırken, Rahmi Özkan ise danışman avukat adına fariza yapmaktadır.

Share: