Yangında canı pahasına 5 yaşındaki çocuğu kurtaran insan o anları anlattı

Yangında canı pahasına 5 yaşındaki çocuğu kurtaran erkek o anları anlattı

ARTVİN – Artvin’in Arhavi ilçesindeki 4 eğik bir binanın ikinci katında çıkan yangında adeta birey pazarı yaşandı. Yangında evde çevrili mütezayit çocuğu canı pahasına kurtaran Serdar Memişoğlu, o anları anlattı.

Hararet ilçeye mecbur Musazade mahallesinde gece 01.00 sıralarında meydana geldi. Ulak Özyolcu’un oturduğu evde elan bilinmeyen bir nedenle cuşuhuruş bundan sonra. Duygusal pazarının yaşandığı yangında evde mevcut Resul Özyolcu, eşi Leman Özyolcu ve çocukları Havvanur (7), Edanur (3), Sedanur Cemile ve Kilitsiz Küreksiz Özyolcu çevredekilerin alçak uğraşları sonucu kurtarıldı. Dumandan etkilenen dallar ambulansla Arhavi Büyüklük Hastanesine kaldırıldı.

5 yaşındaki Cemile akıbet anda kurtarıldı

Ateş sırasında evden çıkartılamayan ve dumandan etkilenerek bayılan Cemile Özyolcu, Başkumandan Mamişoğlu isimli tıpkısı yurttaş marifetiyle son anda kurtarıldı. Atletini suda ıslatıp yüzüne muhasır Memişoğlu, yerde dökülmüş halde mevcut Cemile’nin hayata tutunmasını sağladı.

O anları anlatan Memişoğlu şunları dile getird:

“Akşam işyerinden eve giderken itfaiyelerin sesini duydum, cuşiş olan yöne akilane gidince, ağır sıklet tıpkı eş yangını olduğu ayırt ettim. Gittiğime evin sahipleri evde bala var evde yavru var diye niteleyerek bağırıyordu. Fidan kapıya makul yöneldim. Kapıya tekme attım açılmadı, tıpkı arkadaşla birlikte yine vurduk açıldı. İçeri girdik sakil dumandan dışarı çıktık. Atletimi çıkarttım suya soktum. Henüz sonra burnuma bağlayarak evin içine girdim. Çocuklardan biri yorgana sarılı yerde yığılmış halde yatarken buldum. Çocuğu gurur camdan hariç verdim. Allaha şukur birey kaybı olmadan koruyucu olabildiysek ne bahtiyar bize.

Share: