Milli sportmen Ahmet, Fransa yolcusu

Elazığlı milli bocce sporcusu Ahmet Karakaş, Fransa’nın Montbrison kentinde düzenlenecek olan Bocce Volo Çoluk Çocuk ve Ümitler Dünya Şampiyonası’nda milli mızıka forması giysi.

Son yıllarda yapılan spor yatırımlarıyla Elazığ’ın parlayan branşları beyninde vadi düz bocce, milli sporcular çıkarmaya bitmeme ediyor. Milli sporcu Ahmet Karakaş, Fransa’nın Montbrison kentinde düzenlenecek olan Bocce Volo Çoluk Çocuk ve Ümitler Acun Şampiyonası’nda milli topluluk forması giyecek. Fransa yolculuğu öncesi Toyluk ve Spor İl Müdürü Abdulsamet Eren’i görüşme eden milli sporcu Karakaş ve antrenör Gültekin İsa Eser desteklerinden belde Eren’e teşekkürname etti.

Bilgisizlik ve Spor İl Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamada, “Milli bocce sporcumuz Ahmet Karakaş’ı Acun Şampiyonasına uğurluyoruz. Spor kariyerinde ilk amma devamı olacak inşallah. Fransa’ya gitmeden evvel Antalya’da milli takım kampına katılacak akabinde Acun Şampiyonası’na çıkacak. Hedefleri doğrultusunda çokça ongun çalışan bir kardeşimiz. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü olarak müstelzim desteğin fazlasını göstereceğiz, inşallah Ahmet bizi mahcup etmeyecek. Şampiyona öncesi yapmış olduğu ziyaretten periferi Ahmet kardeşimize ve antrenörümüz Gültekin Eser’e teşekkürname ediyor, başarılar diliyoruz” ifadelerine meydan verildi. – ELAZIĞ

Share: