Elazığ haberleri! Beyaz Zehir işçisi kıyafeti giyen beş öğrencileri, dertli işçilerin yakınlarını müzakere etti

Maden işçisi kıyafeti giyen ilkokul öğrencileri, yanık işçilerin yakınlarını müzakere etti

Beyaz Zehir işçisi kıyafeti giyen beş öğrencileri, yanık işçilerin yakınlarını ülfet etti

İSTANBUL Bartın’da meydana mevrut beyaz zehir patlamasının 4’üncü gününde Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesinde tedavisi bitmeme eden işçilerin yakınlarını beş öğrencileri müzakere etti. Resimler çizen, şiirler yazan ve beyaz zehir işçisi kıyafetleri giyen öğrenciler yakınlara önsezi kırcı anlar yaşattı.

Bartın’da meydana gelen patlamanın peşi sıra vücudunda yanıklar oluşan 6 işçi Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi Kederli Merkezi’nde tedavi altına alınmıştı. Tedavileri hassasiyet ile devam fail işçilerin yakınlarına ise sıklıkla maneviyat ziyaretleri yapılıyor. Zaman dahi Ahmet Kabaklı İlkokulu öğrencileri çizdikleri resim ve çiçekler ile yakınları görüşme etti. 24 kişiden oluşan mektepli grubu maden işçisi baretleri ve kıyafetleri giyerek sayrılarevi içerisine giren beş öğrencileri züğürt yakınlarına ise his kırcı anlar yaşattı.

“Onlar birlik Türkiye için çalışıyorlar”

İlkokul öğrencisi Ravza Aksoy, “Bugün burada madencilerin acılarını paylaşmaya geldik onlara dua ediyoruz. Biz ilkokul öğrencileriyiz resimler çizdik aileleri ve yaralılarımızı yaşamak istiyoruz. Sınıfça resimler çizdik ben bu resmimde hastalarımızın ve yakınlarının esenlikle hastaneden ayrıldığını göstermek istedim. Bu kıyafetler ile birlikte empati kurabildik.” Şeklinde konuştu.

Yine beş öğrencilerinden, “Buraya yanık madencilerimizin yakınlarını konuşma yazar eski olsun girmek üzere geldik, çizdiğimiz resimler ile madencilerin yekpare Türkiye için çalıştıklarını tefhim etmek istedik. Bu kıyafetler ile gelmemizin sebebi ise onlar kabil hissediyoruz.” İfadelerini kullandı.

İlkokul öğrencilerini hastanede tedavisi bitmeme eden işçilerin yakınlarından Tayfun Kayhan ve Kenan Akgül karşıladı. Akgül ve Kayhan ihtisas mahmul anlar yaşarken öğrencilere teşekkür etti ve afiyet durumları karşı aynı gelişme olmadığını belirtti.

Share: