Elazığ vukuf | Deva Partisi’nden “Amasra Eroin Faciası” Açıklaması: “Yaşanan Kayıpları Yemeden Içmeden Felek ve Yaradılış Kavramlarıyla Izhar Etmek Çaresizliğin İlanıdır”

Demokratlık ve Hareketli (TILSIM) Partisi, Bartın Amasra’de yaşanan maden faciasına ilgilendiren; “Madenlerdeki kazaların bozukluk olduğu ölümleri çarpık çurpuk, işin tabiatı ve madencilerin kaderi üzere koymak, yaşanan kayıpları takkadak baht ve fıtrat kavramlarıyla belirtmek çaresizliğin ilanıdır” açıklamasını yaptı.

DEVA Partisi Ekincilik, Erke ve Iblağ Politikaları Başkanı Içtenlikle Karlıtekin ile Yerel Yönetimler ve Şehircilik Politikaları Başkanı Çokluk Avşar, Bartın Amasra’de yaşanan beyaz zehir faciasına ilişik açıklama yaptı. Mukayyet açıklamada, kömür madenlerinde ince tensikat yapılması, aksiyon sağlığı ve güvenliği önlemlerinin dip düzeyde alınması gerektiği vurgulandı. Açıklamada, madenciliğin bunaltıcı benzeri hareket olduğunun hatırlatıldığı açıklamada, hususi güvenlik önlemlerine, hususi eğitimlere ve sonsuz denetleme ihtiyacına özen çekildi.

Açıklama şöyle:

OLAYDA BİRÇOK NEDENİN ÇALIM OYNADIĞI ANLAŞILIYOR”

“Işler esnasında zaruri tedbirlere uyulmaması veya lüzumlu tedbirlerin alınmaması durumunda can ve mal kaybına kere açan afetlerin meydana gelmesi maatteessüf kaçınılmazdır. Amasra’üstelik meydana mevrut olayda üstelik eroin ocağının yapısı, işçi sağılığı ve güvenliği, yetişek ve denetleme sorunları kadar bir nice nedenin fiyaka oynadığı anlaşılıyor.

“LİYAKATSİZLİK ESERİ”

Eroin kazalarının enfrastrüktür, teknoloji ve dalavere kadar önlenebilir sorunlarla münasebetli olduğu ve kayıpları alıkoymak ve yer örgen uğratmak amacıyla birincil adımın riziko tenzil çalışmaları olduğu biliniyor. Buna rağmen, birbirine analog üzücü tabloları gine yeniden seyretmek, atılmış adımların sınırlı olduğunu gösteren benzeri liyakatsizlik eseridir.

“TALIH VE FITRATLA AÇIKLAMAK ÇARESİZLİĞİN İLANIDIR”

Bilimin gereklerini yerine ifade etmek gerekir. Dünyadaki sunma bol uygulamaları doğuran standartları tatbik etmek gerekir. Bunları yapmayıp madenlerdeki kazaların bozukluk olduğu ölümleri çarpık çurpuk, işin tabiatı ve madencilerin kaderi kabilinden buyurmak, yaşanan kayıpları hoppadak felek ve fıtrat kavramlarıyla belirtmek çaresizliğin ilanıdır.

“TAM GAYRETİ GÖSTERDİKTEN SONRADAN OLAN KADERDİR”

İşi ehline verip vacip temas soy önlemi alarak aracısız gelen kül gayreti gösterdikten sonralari olan kaderdir. Siyasal saiklerle sıfır kadroları aksiyon başına bozmak ve işin gereğini namına getirmemek sonucunda olanlar ise sorumlularının üstünde herif bir vebaldir.

“MADENCİNİN DEVASI OLACAĞIZ”

ÇARE Partisi kendisine herif hata ve ihmali kaynaklı tıpkı kıyamet türü olan beyaz zehir kazalarının aynı elan yine etmemesi üzere merkezi ve domestik düzeyde riziko kısıntı planları, eğitim bilimi programları, engelleme hile sistemleri, tafsilatlı ahit toplumsal-soylu erki düzeltme stratejileri geliştireceğiz. Sistemsel zayıflıklar ve kanuncu boşlukları gidereceğiz. Deli Dolu teftiş mekanizmaları oluşturacağız. Sizlere hezel veriyoruz, madencinin devası olacağız.”

Share: