Milli boksör Çokluk Kaya, Dünya Şampiyonası’na antrenör babasıyla hazırlanıyor

Türkiye şampiyonu milli boksör Çokluk Kayaç, Samsun’üstelik düzenlenecek Üniversitelerarası Acun Boks Şampiyonası’na çalıştırıcı babasıyla hazırlanıyor.

Balıkesir’de 28 Mart-1 April tarihlerinde gerçekleştirilen Üniversitelerarası Büyük Erkekler Türkiye Boks Şampiyonası’nda Fenerbahçe Üniversitesi namına ringe sâdır ve 71 kiloda 5’te 5 yapıp önceki sırayı düzlük Iğdırlı Cem Kaya, bu başarısının peşi sıra milli takıma seçildi.

Milli formayla 25-30 Eylül’üstelik Samsun’da gerçekleştirilecek Üniversitelerarası Dünya Yumruk Oyunu Şampiyonası’nda de kızıl madalyaya uzanmayı amaçlayan Kaya, günde koşa idman yapıyor.

Babası dahi antrenörlüğünü yapıyor

Kentteki özel salonda biri babası Bülent Kayaç tevessül etmek amacıyla iki çalıştırıcı eşliğinde müteharrik kudretli sporcu, şampiyonada İstiklal Marşı’nı okutmayı hedefliyor.

Milli yumruk oyuncusu Toplama Kaya, AA muhabirine, 10 yıldır boks yaptığını ve Türkiye şampiyonluğu kadar birçok derecesinin bulunduğunu söyledi.

Acun şampiyonasında Türkiye’yi yeryüzü dolgunca şekilde tayin etmek istediğini aktaran Kaya, “Federasyonumuzun ve hocalarımızın dokunaklı çabasıyla şampiyonanın ülkemizde yapılması bizleri çok mutlu etti. Bu turnuvada rütbe elde ederek bayrağımızı savurmak bizleri daha dahi mutlu edecektir.” ifadelerini kullandı.

Tabaru: “Cem’in başaracağına canı gönülden inanıyorum”

Ay-yalınlık sporcunun antrenörlerinden Ağacan Tabaru, Iğdır’birlikte senelerce liyakatli sporcular yetiştirdiklerini dile getirdi.

Çift antrenmanla şampiyonaya hazırlandıklarını kaydeden Tabaru, “Kibritçi benzeri idman tempomuz var. Iğdır’a Acun Şampiyonası’ndan altın madalya getirmeyi hedefliyoruz. Ego Cem’in başaracağına canı içten inanıyorum. Gelecekte olimpiyat derecesi elde edebilecek yeteneğe erbap bir sporcu. Azimli ve enerjik olması bu işi daha dahi kolaylaştıracak.” şeklinde konuştu.

Milli boksörün babası ve antrenörü Bülent Kayaç ise oğlunu korkulu ayrımsız emek programıyla şampiyonaya hazırladıklarını söyleyerek, “Hedefimiz şampiyonada altın madalya soldurmak. Bu nedenle büyük ayrımsız ceht harcıyoruz. Allah’ın izniyle Toplama hem Fenerbahçe Kulübünü hem Iğdır’ımızı hem bile ülkemizi en bol şekilde desise yazar, İstiklal Marşı’mızı okutup, bayrağımızı dalgalandıracaktır.” değerlendirmesinde bulundu.

Share: