Erzurum’dan Pakistan’daki baskın bölgesine 4 müzaheret tırı gönderildi

Erzurum’da, baskın felaketi zımnında el eyyam hayat dolu Pakistanlılar için hazırlanan gıda malzemesi yüklü 4 arkalama tırı, dualarla uğurlandı.

Valilik koordinesinde İl Facia ve Ivedi Kapsam Müdürlüğünce (AFAD), sivil sosyete kuruluşları, hayırhah iş insanları ve vatandaşların katkılarıyla hazırlanan 5 binin üzerinde azık kolisi, ekiplerce tırlara yüklendi.

Vali Okay Memiş, gönderi töreninde, Pakistan’da yaşanan başat felaketi dolayısıyla hayatını kaybedenlere rahmet diledi.

Pakistan’ın, Türkiye amacıyla haddinden fazla mehabetli bir bacanak ve kardeş mutluluk olduğunu vurgulayan Memiş, “Orada dinamik kardeşlerimiz de bizler üzere haddinden fazla değerliler. Tarihten bu yana Pakistan devleti ve Pakistanlı Dindar kardeşlerimizle haddinden fazla yakın ilişkilerimiz var. Biz angarya düşsek onlar değme devir yanımızda. Halas Savaşı’ndan bu yana. Onlar angarya düştüğünde da tığ birlikte onların vurmak durumundayız. Bizler bile Erzurum olarak 5 binin üzerindeki yardım kolisiyle onların yanında olmaya gayret ediyoruz. Bu organizasyonda emeği sabık herkese şükranlarımı sunuyorum.” diye konuştu.

Yardım tırlarının taşıdığı malzemeler, İl Müftüsü Şahin Yıldırım’ın okuduğu duanın peşi sıra Pakistan’a “İyilik Treni” ile ulaşmak için Van’a uğurlandı.Share: