KPSS Lisans Umumi Yetenek-Genel Ekin oturumu başladı

Ölçme, Seçme ve Alengir Merkezince (ÖSYM) planlı oturumları iptal edilen 2022- KPSS Lisans Umumi Kabiliyet-Umumi Kültür oturumu başladı.

Adaylar, sabahleyin saatlerinden itibaren sınava girecekleri okullara geldi.

Imtihan dolayısıyla haddinden fazla ateşin olmadığını dile getiren Rojda Abik, “Güçlü hazır değilim. O yüzden stresli değilim. Kendimi geçindirmek için gireceğim.” dedi.

Kızını sınava getirdiğini söyleyen Aşk Güleç, “Psikolojileri çokça bozuldu hep gençlerin. Bu ikinci tekrardan, sil yeniden. Yazık bu emek eziyete. Bu çocuklara yazık hata. İnşallah bu el tıpkısı özdek imkânsız. Bire Bir senedir hazırlanıyorlar. Ayrımsız seneleri yararsız oldu. Maddiyatı bıraktım, manevi olarak psikolojileri çok bozuldu.” ifadelerini kullandı.

Mütebessim, kızının Ruh Bilimsel Müşavirlik ve Delalet (PDR) bölümü mezunu olduğunu belirterek, kazanması halinde yeğleme yapacağını aktardı.

Çalıştığı için sınava kapsamlı aynı şekilde hazırlanamadığını tabir eden Hatun Kişi Demirkıran, “Yüksek körü baktım. Dershaneye filan gidenler varmış. Mahsus ayrımsız puanın üstünde alırsam yaparım. Zannetmiyorum çokça efdal puan alacağımı. Aynı üstelik ego Türk Dili ve Edebiyatı mezunuyum. Benim atanmalarım az buçuk elan faziletli oluyor. O yüzden 70’le atanamam diye düşünüyorum. Sabık posta 83-84’le atandık en son.” diyerek konuştu.

Son tekrarlarını yapan adaylar elan bilahare sınav binalarına antre yaptı.

Sabah oturumunda 10.00 bakımından kapılar kapandı. Sınav, 10.15’te başladı.

Umumi Kabiliyet ve Umumi Hars oturumunda adaylara 120 istifham yöneltilecek ve 130 dakika süre verilecek.Share: