Köpeklerin saldırısında bacağından yaralanan kadın otama edildi

Bolu’da iyesiz köpeklerinin saldırması sonucu bacağından yaralanan Nurgül Yalman, tedavisinin peşi sıra taburcu edildi.

Yaşamkent Mahallesi’nde güzeşte yürüdüğü tam iyesiz köpeklerin saldırısına uğrayan Sert’ı (37), yoldan geçen sürücüler kurtardı.

Bacağından yaralanan Yalman, kaldırıldığı İzzet Baysal Çap Hastanesi Köroğlu Ünitesi’nde yapılan tedavisinin arkası sıra taburcu edildi.

Nurgül Yalçın, gazetecilere yaptığı açıklamada, geri sabahleyin çocuklarını okula bıraktığını, eve döndüğü sırada sahipsiz köpeklerin saldırısına uğradığını söyledi.

Yürüdüğü sırada köpeklerin kendisini takip ettiğini ayırt etmediğini vurgulayan Sert, “Sürücüler köpekler bilcümle arkama geldiğinde akın olacağını anlayıp, kornaya basmışlar. Ego klakson sesine aldırış etmedim. Daha sonra bacağımda bir yanma hissi hissettim. O sırada yoldan güzeşte tıpkı aracın sürücüsü durdu ve beni arabaya aldı. Daha bilahare tıpkısı derinti kapik olduğunu gördüm.” ifadelerini kullandı.

Yalçın, olaya şahit olan sürücülerin bölgede 30’a mümasil köpek olduğunu söylediğini belirterek, şöyle dedi:

“Meslek olan ayrımsız toprak. Birçok köpek olduğunu anlayamadım ama çokça kapik vardı. Bu olayı bibi atlatamadım. Yaşadığım olayın ağız ağıza çocukların başına geldiğini düşünüyorum ve atlatamıyorum. Yanımda dallar olsaydı, çok daha yara sonuçlar ortaya çıkabilirdi. Haddinden Fazla henüz çığlık şeyler olabilirdi.”

Yalçın, köpeklerin güruh halinde dolaştığını, yetkililerin iyesiz köpekler konusunda ayrımsız hal bulması gerektiğini sözlerini ekledi.

Share: