Köpeklerin saldırdığı avrat yaşadıklarını anlattı

Köpeklerin saldırdığı karı yaşadıklarını anlattı

BOLU – Bolu’da, çocuklarını okula bıraktıktan sonra eve döndüğü tam sürü halinde gezen köpeklerin saldırısına uğrayan ana Nurgül Yalman “O esnada yoldan geçen bir araba durarak beni arabadan içeriye soktu. Henüz sonrasında baktığımda dışarıya benzeri sürü kapik olduğunu gördüm” dedi.

Olay, güzeşte sabah saat 08.50 sıralarında Yaşamkent Mahallesi’nde meydana geldi. 37 yaşındaki Nurgül Sert sabah saatlerinde çocuklarını okulu’na bıraktıktan bilahare eve naşir dönerken kestirmece 30 sokak köpeğinin saldırısına uğradı. Köpekler yoluyla bacağından ısırılan taze kadını yoldan güzeşte aynı sürücü aracına alarak parçalanmaktan akıbet anda kurtardı. Bacağından ısırılan Yalman, otama için İzzet Baysal Ihtişam Hastanesi’ne götürüldü. Tetanoz aşısı yapılan Dik tedavisinin peşi sıra taburcu edildi.

Olay sabahını anlatan Dik, “Sabah saatlerinde çocuklarımı okula bıraktıktan sonradan Mebure İlhan Hediye Anaokulunun o yolda köpekler peşimden geliyormuş. Ben tek geldiklerini ayırt etmedim. Daha bilahare arkamdan kornaya basmışlar. Hani ego kornaya basılan arabalara dönüp benzemek istemedim, elan sonrasında bacağımda tıpkısı yanma hissi hissettim. O esnada yoldan geçen bir araba durarak beni arabadan içeriye soktu. Elan sonrasında baktığımda dışarıya tıpkısı güruh kapik olduğunu gördüm. Komşu arabalar filan durarak 30 sunum köpek olduğunu, kulaklarında hızma olmadığını söylediler” dedi.

Yetkililerden bu duruma aynı çözüm bulunmasını isteyen Yalman, “Şu anda halen atlatamadım. Yegâne düşündüğüm öz şu dakika zaman yaşadığım fenomen değil. Tamamen çocukların başına geldiğini düşünüyorum ve atlatamıyorum. Atlatabileceğimi birlikte düşünmüyorum. Zira ayrıntılar olsaydı çokça henüz ateş sonuçların çıkabileceğini ortaya düşünüyorum. Yani aracısız parçalarlardı. Düşünsenize 30 pare kapik çok daha çığlık şeyler olacağını düşünüyorum yani. O yüzden aynı zaman ilk yetkililerden yalvarıyorum. Küçük bu duruma benzeri çözüm bulsunlar” diyerek konuştu.

Share: