Bolu Valisi Erkan Tığ, “Yılbaşı üzere hep tedbirler makbuz”

Bolu Valisi Erkan Tığ, “Yılbaşı amacıyla bilcümle tedbirler alındı”

BOLU – Bolu Valisi Erkan Kılıç, “Yılbaşı Tedbirleri” ile ilişkin basın açıklamasında 2 bin 400 personelin sahada olacağını dile getirerek mukteza gelişigüzel tedbirin alındığını açıkladı.

2022 yılının akıbet gününde Bolu Valisi Erkan Tığ, şehirde yılbaşında alınan tedbirleri açıkladı. Ilbay Kılıç, sahada 2 bin 400 personel, 280 ekiple ve 48 değişik yerde kurulacak olan aplikasyon noktasıyla yıpranmamış yıla amade olduklarını dile getirdi. Bolu Valiliğinden yapılan açıklamalara göre kıraathane, kahvehane, topluluk lokalleri kabilinden alanlarda üstelik denetimlerin gerçekleştirileceği belirtildi.

Vatandaşların varlık ve sakıncasız tıpkı şekilde bakir yıla girmeleri amacıyla cemi tedbirlerin alındığını belirten Ilbay Erkan Tığ, “Bugün 2022’nin akıbet günü. Bu akşam birlikte yılbaşı kutlamaları, programları olacak biliyorsunuz cümle dünyada. 2022 aşağılık ülkemiz anlamında çok iyice geçti. Bilimde, sanatta, sporda, ekonomide, sağlıkta, her alanda ülkemizde fena hâlde sonuçlar ve başarılar ortaya daha çok. 2023’te birlikte inanıyorum kim ülkemizin gelişmesi kalkın anlamında bilcümle alanlarda haddinden fazla elan gür yerlere gelmiş olacağız. İlimizde de 2022 pespaye deneyimli nöbet adına geçti. Ilkin ilimizdeki enfrastrüktür çalışmaları doğmak üzere eğitimde, sağlıkta ve birçok alanda sporda yapılan ve yapılacaklardan da temas etmek istiyorum. Âdeta haddinden fazla cesim ayrımsız yıl yerine ilimizde üstelik gerçekleşti. Bu akşam ezanı yılbaşı nedeniyle üstelik başta kolluk kuvvetlerimiz, emniyet müdürlüğü personeli, güllabi personeli doğmak için sahada olacağız. Vatandaşın yılbaşını çokça hayat içerisinde, cesaret içerisinde geçirmesi anlamında hep tedbirler alındı. İlimizde kestirmece 2 bin 400 personel, 280 ekip, 48 aplikasyon noktasında düzenlilik denetimler yaparak bu geceyi vatandaşlarımızın sağlık ve sakıncasız tıpkısı şekilde yeni yıla girmeleri için hız göstereceklerdir” dedi.

Umuma celi alanlarda birlikte damarlı ayrımsız nitelik yaşanmaması sebebiyle bilcümle ekiplerin sahada olacağını tamlayan Erkan Kılıç, “Bunun dışında sair gelgel ve kuruluşlar üstelik öz bakım alanıyla ilgilendiren kendisine Telekom, canlılık birimleri almak için trafikçiler da bire bir şekilde emniyetin birimi olarak, onlar de sahada olacak ve denetimlerimizi yapacağız. Özellikle umuma sarih yerlerde inatçı ayrımsız format yaşanmaması anlamında üstelik bilcümle tedbirler makbuz. İnşallah üzgüsüz, sorunsuz hayat içerisinde 2023 yılına girmeyi istiyoruz. beraber 2023’ün birlikte hep Bolulu hemşehrilerime, ülkemize ve bütün dünyaya hayırlar getirmesini diliyorum Buradan bile herkesin yeni yılını kutluyorum. Herkese yavuz seneler diliyorum” diyerek konuştu.

Öte yandan Bolu Valiliği vasıtasıyla yapılan açıklamada ise, “Yılbaşı günü ve yılbaşı akşamı vatandaşlarımızın tehlikeli kendisine bulunduğu aksata merkezlerinde, otogarlarda, umuma kilitsiz küreksiz yerlerde ve tıpkı gün kurulacak olan pazarlarda, tebrik kartı gerçekleştirilecek alanlarda, cümbüş yerlerinde ve otellerde muktezi asayiş tedbirleri alınacaktır. Kahve kıraathane toplum örgütü lokallerinde birlikte muktezi denetimler gerçekleştirilecektir. İl Afiyet Müdürlüğünce hastanelerimizin acillerinde tam personel diyar afiyet yönünden vacip tedbirler alınarak, mecmu keyif hizmeti verilecektir. İçişleri bakanlığımızın genelgesi çerçevesinde sinsice/sahte etil alkol üretimi dağıtımı ve satışına yönelik denetimler ilişik kurumlarla koordinasyon içerisinde geçekleştirilecektir. İlimiz Rum Otoyolu ve D-100 karayolunda karayolları ekipleri yoluyla meydana gelebilecek damarı bozuk gelgel şartlarının yaşanması durumuna cebin zaruri tedbirler alınmıştır” ifadelerine meydan verildi.

Share: