Kırşehir Belediye Reisi Ekicioğlu, Cömertlik Haftası ve Esnaf Bayramı Etkinliklerine Katıldı

Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, Cömertlik Haftası ve Esnaf Bayramı kapsamında Cacabey Meydanı’nda açılan kaza ve mihman iklim stantlarını gezdi.

Başkan Ekicioğlu, 15 Eylül 2022 Perşembe günü CHP Kırşehir mebus Dayanabilen İlhan, CHP İl Başkanı Baran Gailesiz ve İYİ Parti İl Başkanı Yararlı Göçen ile birlikte ilçe stantlarını ve konuk illerin stantlarını ülfet ederek Ahilik Haftasını kutladı, kuruntu alış verişinde bulundu.

Ekicioğlu, ziyaretleri sonrasında yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Ahilik felsefesinin, gelişigüzel olma ve tesanüt anlayışının ilimizden tamam ülkeye ve dünyaya yayılmasının avantajını bilcümle gelişigüzel bildirme bol şekilde kullanmalıyız.

Ahi Evran-ı Veli’nin kurduğu teşkilat Anadolu’dan Balkanlara, Asya’dan Afrika’ya, Dünyanın birçok durumunda örgütlenen bugünkü çağdaş anlamıyla sendikaların dahi esas ve cihanşümul prensiplerini oluşturmaktadır.

Cömertlik felsefesinin Anadolu’nun ortasında birçok medeniyete beşiklik yapmış olan Kırşehir’imizin tarihsel ve kültürel yerine hangi büyüklüğünde büyük tıpkısı yer olduğunun altını benzeri misil daha tartı çizgilerle çizmemiz gerekir.

Bu noktada Ahiliği ve Ahilik Felsefesini ve zımnında da Kırşehir’imizi hem dar zarfında hem dahi elverişsiz dışında tanıtma noktasında şişman vesile yakalamış durumdayız.

Ahilik haftası kapsamında lüzumlu ilimizden gerekse da Eskişehir, Erzincan, Bursa, Sivas, Aydın, Gaziantep, Bursa, Kayseri, Nevşehir kadar illerden gelerek Ahilik haftası kapsamında tesanüt sergileyen herkese teşekkürname ediyorum.”

Share: