İSTANBUL-AVCILAR’DA SİLAHLI SALDIRININ GÜVENLİK KAMERASI GÖRÜNTÜLERİ ORTAYA ÇIKTI

AVCILAR’da kahvede, 1 kişinin öldüğü, 2 kişinin bile yaralandığı silahlı saldırının asayiş kamerası görüntüleri ortaya çıktı.

Olay, geçmiş saat 21.30 sıralarında Denizköşkler  Mahallesi’ndeki Mümtaz Sokak’ta mevcut kahvede meydana geldi. Bir araba ile gelerek araçtan inen Nihat Taş (59) ile Turan Taş (53) tıpkı masada oturanlarla güdük müddet konuştuktan sonraları tabanca ile biberli etmeye başladı. Olayda önce belirlemelere göre 8 mermi çıkma alan Recep Esvet ağır sıklet yaralandı. Ayrıca Tasavvur Çiçek Bozuğu sol ayağından, Ayhan Davet Acar ise başına aldığı darbelerde yaralandı. Saldırganlardan biri elindeki tabancasını kahveye geldiği tam indikleri otomobile bırakarak yanındaki kişi ile aleniyet sokaklara doğru kaçtı. Olayın bildirilmesi konusunda gücük sürede ambulans ve polis güçleri ekipleri sevk edildi. 112 Ivedili Afiyet ekipleri yaralıları hastanelere kaldırdı. Avcılar Emniyet Müdürlüğü ekipleri kaçan saldırganların belirleme edilerek yakalanması üzere düzentileme başlattı.  Güç yaralanan Recep Evset, kaldırıldığı özel hastanede öldü.  Polis ekipleri kahvede oturan ve bacaklarının arasında tabanca gizleyen Mahmut Esvet’i gözaltına aldı.

Esvet, ölen Recep Esvet ve tıpkısı yakını ile oturdukları sırada yanlarına gelen benzeri kişinin dağ etmeye başladığını söyledi. Mahmut Esvet, ağabeyinin silahlı saldırıya maruz kalınca belinden çıkardığı tabanca ile değer verdiğini, keder fail iki kişinin kaçtığını belirtti. Hastaneye kaldırılan yaralılardan Meram Çopur, Ayhan Çağrı Çevik ile tavla oynadığı tam olayın meydana geldiğini ve ayağına kurşun eski ettiğini rapor etti. Polisin yaptığı soruşturmada olayın ‘Bitcoin’ adına aşina saklı yazı paraya dünyalık kaptırılmasından kaynaklandığı öne sürüldü. Ayağından yaralanan Tasavvur Çiçek Bozuğu ve Ayhan Ağrı Acar, Bakırköy Dr. Sadi Misafir Terbiye ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılarak otama altına makbuz. Polis ekipleri kıya olayından sonradan kaçan plaçka, motor hırsızlığı ve düşünülerek cerh dahil birçok yanlışlık kaydı bulunan Nihat Taş (59) ile bilerek yaralama ile zılgıt suçlarından kaydı bulunan Turan Taş’ı (53) aramayı sürdürüyor. Saldırganların geldiği araba yapılan incelemelerin peşi sıra albenili ile götürüldü.

GÜVENLİK KAMERASI KAYITLARI ORTAYA ÇIKTI

Saldırının arkası sıra bölgede şümullü say başlatılırken, görüngü tıpkısı işyerinin güvenlik kamerasına yansıdı. Düzenlilik kamerası kayıtlarında parafin mülevven otomobilden nazil 2 kişinin kahve uğrunda oturanlarla benzeri müddet tartıştıkları görüldü. Tarafların birbirlerinin konusunda yürüdüğü bu tam silahların ateşlendiği kayıtlara geçti.Share: