Işın Kişmiri karantinaya girmedi diyenlere karşılık verdi

Işın Kara arkadaşları ve sevgilisiyle sıkı dışına tatile çıkmıştı. Bu sırada mecmu dünyada koronavirüs acilen yayıldı ve Esmer geldikten sonra yetkililerin ikazlarına karşın karantina altına girmedi. Bu durum takipçilerinin gözünden kaçmadı. Twitter’da haddinden fazla konuşulanlar listesine giren Esmer, bugün içtimai medyadan açıklama yaptı.

Karaca’nın açıklaması şöyle;

14 ahit kuralına sunma çok uyanlardan biziz arkadaşlar!

Gâh gazetecilerin yazdığı kabilinden gezmiyoruz! Olur sıkı dışına çıktık ve olur döner dönmez da İzmir’deki evimize kapandık. Hususi aracımızla, özel mülkümüze geldik! Kimseyle irtibatta değiliz!

Biz elverişsiz dışına çıktığımızda Avrupa kendini karantinaya almamıştı! Türkiye birlikte hadise yoktu, Hollanda birlikte biricik 1 vaka vardı. Elhasıl hareket ciddiye elan binmemişti! Fakat biz konuyu ciddiye alıp elan kavait ve kısıtlamadan gelmeden kendimizi Arslan kadar karantinaya aldık!

Hangi mi yapıyoruz!?

Birey piyano çalışıyor, günlük yazıyor, ben dahi mia ile baziçe oynayıp ibret çalışıyoruz.

Acun ve Türkiye’deki #corona gelişmelerini izliyoruz.

10. Günümüzü tamamladık!!

Cenabıhak korusun hepimizi.

Gayet iyiyiz, Hepimizin Sağlığı gayet iyi!! Biz katmerli duyar insanlarız! kavait elan çıkmadan kendimiz filhakika eve kapatmıştık!! Hijyen, sağlık ve karantina üzerine gayet katıyız!! Bize soru sorgusuz sualsiz müsvedde şekilde yazan gazetelere esenleme olsun!

Bize sarana kadar yasak olduğu halde sahneye çıkıp riski arttıranlara hesap soracaksınız!! Evden çıkmayın, temasta bulunmayın dediği halde kafelerde fink atanlara adisyon soracaksınız!

Tığ gayet şuurlu, öz ve toplumsal çevremizin sağlığına önem veren insanlarız!

Herkese keyif diliyoruz.

Başta kanı sağlığı!

#koronavirüsü hafife alınacak aynı laf değil!

Tığ hafife almıyoruz!

Siz dahi almayın.

Dostça ağırlık… @can_yapicioglu

Share: