Türkiye’ye yaklaşmak istediği sav edilen Serra Yılmayan’dan cevap geldi

İtalya’yı eykisi altına düz ve hayatın durmasına neden olan koronavirüsün arkası sıra perişan olduk izahsını işleyen Serra Yılmaz, ülkedeki durumun vahimliğini özetlemişti. 

Bu açıklamanın peşi sıra oyuncunun Türkiye’ye çağrıştırmak istediği gündeme oturmuştu. Henüz önceleri Türkler ve Türkiye hakkında yaptığı sert açıklamalarla hafızalara kazınan Yılmaz’ın, Türkiye’ye mankafa dolaşım isteği toplumsal medyada yankı uyandırdı. 

Yılmayan, bu tepkinin peşi sıra Instagram’birlikte bire bir videoteyp paylaştı ve bibi İtalya’da olduğu görüldü. Videoda koronavirüse alın uyarılarda kâin Yılmaz, Türkiye’ye deveran karşı izah yapmadı. 

Yılmaz’ın söylediklerinin satır başları şunlar; “İtalya’bile müstevli tığ oyunumuzun turnesindeyken başladı. Ben gayet iyiyim ama izole benzeri biçimde yaşıyorum. Hepinizin yaptığı ve yapması gerektiği üzere. Kimi mesajlar geliyor, ‘İtalya’birlikte buut elbette haris mısınız’ diye. Müfit, aç değiliz. Marketler, eczaneler, bankalar engelsiz ama zorunlu olmadığı sürece hariç çıkmıyoruz. Ve herhangi bir evden aynı kişi çıkıyor. Size uyarım kül talimatlara uyun. Ellerinizi sık sık yıkayın. Bu bilcümle sizin hem üstelik çevrenizdekiler amacıyla çokça çok büyük.”

Bu gönderiyi Instagram’üstelik gör

????????Avvertenze e informazioni per gli amici turchi .

Serra Yılmayan (@serrafine)’in paylaştığı benzeri gönderi (16 Mar, 2020, 7:41öö PDT)

Share: