Borçka’da kaza merkezine nazil kocaoğlan paniğe bozukluk oldu

Borçka’da kaza merkezine nazil kocaoğlan paniğe sebep oldu

ARTVİN – Artvin’in Borçka ilçesinde açgözlü kalan kocaoğlan geceleyin mahalleye indi. Caddede ayıyla karşılaşanlar neye uğradıklarını şaşırdı. Paniğe hastalık olan kocaoğlan mahalle ortada gözen kaybolunca polis, vatandaşlar eşliğinde mahallede ayı aradı.

Fenomen, ilçeye sadık Esentepe Mahallesi’nde geceleyin saat 23.00 sıralarında meydana geldi. Ana Yol üstünde, insanlara ve çıkmaz köpeklerine aldırış etmeden dolaşan ayıyı görenler gözlerine inanamadı.

Vatandaşlar aynı müddet ayıyı izlem etse da, ayı gözden kaybolunca gecenin karanlığında elektrik feneri eşliğinde polis güçleri ekipleri ve vatandaşlar mahallede kocaoğlan aramaya başladı.

Uzun müddet aranan ayıdan benzeri iz bulunamazken, mahalle sakinleri akşam yol tutmaya değişmeyen verdi.

Mahalle sakinlerinden Eli Açık Karaca, hayvanla göz göze geldiğini anlatım ederek, “Ayıyı gördüm, çokça büyüktü, kovalamaktan apayrı bir madde yapamadık. bir anda gözden kayboldu. Aynı yere gizli olma ihtimaline alın sabaha kadar bahçede defa tutacağız” dedi.

Sinan Balaban ise, “Mahallede arıcılık eden arkadaşlar var. Onlar arılarını bu bölgeye bırakıyor. Büyük ihtimal bala gelmiştir. Ormanlarda araç bulamayan ayılar tutkun şehre iniyor. bu arada ziyafet çekeceği bal var. Herhalde kokusunu aldı.” ifadelerine yerdi.

Ayının ilçede dolaştığı o görüntüler ise benzeri vatandaş vasıtasıyla el telefonu kamerasına yansıdı.

Share: