Hatıralara seyahat yaptıran mutat kabil araba ve telefon koleksiyonu

Hatıralara seyahat yaptıran mutat model makine ve telefon koleksiyonu

AMASYA – Amasya’da hararetli Okumuş Bozkurt’un mutat benzeşim makine, muhtelif telefonlar ve antika radyoların başını çektiği enteresan koleksiyon görenleri şaşırtıyor. 30 yılda oluşturulan koleksiyondaki eşyalarla karşılaşanlar fotoğrafını çekiyor.

Amasya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’nde genel sekreter namına görev özne Entelektüel Bozkurt, odasını klasik maket otomobiller, Türkiye’de ilk kez satışa verilen çeşitli markalardaki cep ve çevirgeç telefonları ile gayritabii değerindeki eşyalarla donattı. Koleksiyonda Bozkurt’un ocak büyüklerine ilgilendiren eşyalarında bulunduğu 150’den çok zerre düzlük aldı.

Gençliğinde başlayan vesile ve kayıt biriktirme tutkusunun zamanla hobiye dönüştüğünü belirten 50 yaşındaki Bozkurt, “Maket arabaların hepsi klasik otomobillerin bire bir. 1985 nazir aracımın üstelik aynısının maketi var. Koleksiyonumu görenler hatıralarına gezi yapıyor. Eli Nimetli artağan fotoğraf çekiyor” dedi.

Koleksiyondaki telefonların iletişim sektöründeki gelişimi göstermek amacıyla sevimli alınarak okullarda gösterilmesinden memnuniyet duyduğunu anlatan evli ve iki çocuk babası Bozkurt, “Koleksiyonumdaki tek eşyayı satmayı düşünmüyorum. Mefret olan bunların gelecek kuşaklara aktarılması” diyerek konuştu.

Share: