Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi 8 Ayda 396 Km Altyapı İnşa Etti

Hatay Büyükşehir Belediyesi Başkanı Lütfü Cidal, Su ve Şebeke İdaresi Umumi Müdürlüğü tarafından 2022 yılı Sülale-Ağustos ayları ortada site genelinde yapılan altyapı yatırımlarının sürdüğünü belirtti.

HATSU Genel Müdürlüğü, memleket genelinde akarsu iletimini ıslah etmek, gayrisıhhi boruları bertaraf etmek ve sıkça arızalanarak su kayıplarına faktör olan şebekeleri restorasyon çalışmalarının sürdüğünü vurgulayarak, 2022 yılı Eş-Ağustos ayları arasında 293 km içmece suyu şebekesi yenileme çalışması yapıldığını bildirdi. Herkesin kuma yaşam alanı olan doğayı atılmış sulardan arındırma ve gelecek nesillere bozulmamış bir şekilde aktarma etmek için atılmış su kesimi mensur çalışmalarının dahi sürdüğünü vurgulayan HATSU, 2022 yılı Ocak-Ağustos ayları arasında 103 km atık su kesimi nesir çalışması yapıldığını aktardı.

2022 YILI AILE-AĞUSTOS AYLARI ARASINDA 29 MİLYON 881 BİN 800 M³ ATIK SUYU ARITILDI

Hatay üzere balaban bir öneme topluluk olan Başkaldıran Nehri ve Akdeniz’i atıksulardan arındırmada ve temiz belde, zinde gönül katkı sağlamada atılan akarsu tasfiye tesislerinin büyük tıpkı öneme cemaat olduğunun altını çizen HATSU, Hatay’a kazandırılan ve işletmesi yapılan 16 adet atılmış su ile 2022 yılı Eş-Ağustos ayları ortada 29 milyon 881 bin 800 m³ atık suyu arıtarak doğaya saf şekilde boşalma edildiğini belirtti.

İçme suyu iletiminin daha hayat dolu ve dosdoğru şekilde sağlanması için bakir depolar kazandıran HATSU, 20 sayı içme suyu deposunda mensur çalışmalarının sürdüğünü açıklayarak, enfrastrüktür ve tesislerin yenilenmesi amacıyla proje istihsal çalışlarının sürdüğünü belirtti.Share: