Stajyer avukatlar ruhsatnamelerini aldılar

Erzincan Barosunda stajını başarıyla bitiren stajyer avukatlar yemin ederek ruhsatnamelerini aldı ve iz hayatına önce adımlarını attılar.

Stajyer avukatlar Ongun Ateşli, Ahmet İlkay Palabıyık, Şeyda Sarıkan, Berivan Uluçınar, Yunus Emre Fert Atabay ve Hacer Ahsen Gül başarıyla tamamlanan staj evresinin arkası sıra ruhsatnamelerini Erzincan Baro Başkanı Avukat Fakirlik Aktürk’ten aldı.

Törende mütekellim Baro Başkanı Gıyap Aktürk; “Erzincan Barosu, zaman olduğu kabil aramıza katılan meslektaşlarımız ile elan de büyüyor ve güçleniyor. Avukatlık; demokrasinin ve hakların teminatıdır. Meslektaşlarımızı bugünlere getiren ailelerine, terbiye hayatlarında onlara destek olan hocalarımıza, stajlarını başarıyla tamamlamalarına apotr olan meslektaşlarımıza ve yeni üyelerimize emeklerinden ortalık teşekkür ediyorum.

Mesleğin önceki adımı olan ahit töreni amacıyla tıpkısı aradayız. Tendürüst meslektaşlarımızın mesleklerini doğruluk ettiği noktaya anlatmak amacıyla vereceği mücadeleye inancım tamdır. Kendilerine keyif, mutluluk, varlık, sükse ve mübarek soylu erki ayrımsız maltalık diliyoruz.” dedi. – ERZİNCAN

Share: