Domestik öğrencelik komandoların hizmetinde

Türk savunma sanayisi bünyesinde yazılım tabanlı analizör sunan HAVELSAN, asayiş güçlerinin eğitim bilimi ihtiyacını karşılayan teknolojik mahsulat geliştiriyor.

Bu kapsamda, Türk Silahlı Kuvvetleri envanterindeki bir nice zemin üzere simülatörler üretip kullanıma sunan HAVELSAN, güvenlik güçlerinin ihtiyaçları doğrultusunda Ateş Nişancı Simülatörü’ne imza attı.

Simülatör, ateş misak eğitimine yıpranmamış başlayan personelin, köken cephane kullanmadan, nişan kabul etme, ara tayini, dürbün regülasyon ve atış tekniklerini benzeri eğitim bilimi zarfında gerçek takım ile uygulamasına imkan veriyor.

HAVELSAN, meskun yer operasyonlarıyla bu arada ortaya çıkan ihtiyaçları eğlemek amacıyla güdük sürede Incitici Misak Simülatörü’nü geliştirdi. Simülatör, güzeşte sürede asayiş güçlerinden alınan geri dönüşlerle henüz birlikte etkinleştirildi. Öğrencelik önceki adına Isparta Biberli Komando Okulunda kullanılacak.

SOY SİLAH VE EKİPMANLA FARKLI SENARYOLAR

Asil tıpkı balistik mümasil uygulayarak eğitimde kullanılabilecek aynı ürün üzerinde etkin HAVELSAN, simülasyondaki senaryoları iyileştirdi ve kullanıcının istediği senaryoları sisteme bütünleşmiş etti.

Simülatör sebebiyle zehir antlaşma ana eğitimleri çok elan kıytırık ve maliyet aktif şekilde gerçekleştirilebilecek. Atış eğitimleri halihazırda ‪500-600‬ metrelik mesafelerde yapılabiliyor. Şiddetli antlaşma eğitimleri üzere ise güvenliği münfail çok elan ince mesafelerde ve açık tıpkısı alanda (2-5 kilometrekare) asayiş çemberi oluşturulması gerekiyor. Izdırap Misak Simülatörü bu ihtiyacı bertaraf ederek, ana zırh ve ekipmanla matlup çevresel faktörler ve senaryolarda tehlikesiz bire bir terbiye yapılabilmesine olanak veriyor.

Simülatörü kullanan gönül günün ayrımlı saatleri, ayrımlı rakımlar, farklı hava koşullarında anne eğitimini ilişkin ayrımsız alanda enerjik şekilde alabiliyor.

DAMARSIZ SAYIDA ÜRETİCİDEN PRINT TEMİN EDİLİYOR

Dünyada çok fazla üzücü ahit yetişek simülatörü bulunmuyor. HAVELSAN’ın çözümü, bildik ürünlerden hakikat takım ve hamur balistik benzer kullanımı zımnında ayrışıyor. Töz ekipman kullanımı yardımıyla eğitimin hassasiyeti ve deneyimin mahiyet düzeyi peş seviyeye çıkıyor.

Bu çeşit sistemler sadık sayıda üreticiden oldukça zor şekilde realizasyon ediliyor. Gerçekleştirme edilen ürünler ise ihtiyaca karşılık vermekten uzak nitelikte bulunuyor.

Simülatör, gerçekçi 3B görüntüler, hususi bakaç seçeneği kadar ustalık özellikler taşıyor. Senaryo üretme ve toplama, elektronik beyin kontrollü sakil oluşturulması kabiliyetlerine eş öğrencelik, matlup birlik mesafelerde eğitim uygulama imkanı sunuyor.

Share: