TOGG’a acun çapında armağan

TOGG‘dan yapılan açıklamaya bakarak, TOGG dizayn ekibinin 150 bin saatlik çalışması, Pininfarina‘nın önemli ortak olarak teşrikimesai ve Amaç Günak‘ın yönlendirmesiyle tasarlanan C-SUV, “Istekli Mantalite” kategorisinde ödüle müstahak görüldü.

Arsıulusal alanda tasarım mükemmelliği simgesi olarak tanıdık ve 1954’ten bu yana verilen iF Dizayn Ödülleri‘nde bu yıl 52 ülkeden 10 bine mümasil yapıt ve proje yarıştı. 21 ülkeden 98 bağımsız yargıcılar kurulu üyesi, dünyanın sunu bol tasarımlarını sınırlamak için şümullü tıpkısı değerlendirme yaptı.

”ÖZGÜN TASARIMIMIZLA ALIM DUYUYORUZ”

Açıklamada görüşlerine yer sunulan TOGG Üst Yöneticisi (CEO) Gürcan Karakaş, iF Design Award’da ödüle müstahak görülmekten çekicilik duyduklarını belirterek, şunları kaydetti:

“Dizayn hedeflerimizi ve aracımızın beceri tanımını kullanıcı içgörülerinden yola çıkarak gerçekleştirdik. Hem başlangıçta evcil ve yabancı 18 olan dizayn evi sayısının 3’e indirilmesinde hem nihai tasarım temasının oluşumunda hem de bu temayı 3 boyutlu ayla getiren Pininfarina’nın seçimi sürecinde, yakın zamanda Dizayn Lideri namına ekibimize katılan, dünyaca ünlü tasarımcımız Erek Günak’tan bindi aldık. Kültürümüzden sabah yeli alarak geliştirdiğimiz ve şu anne büyüklüğünde 27 SUTAŞ ülkesi ile Çin, Japonya ve Rusya’da tescillediğimiz özgün tasarımımızın, böylesine nitelikli bire bir ödülle taçlandırılması bizleri daha iyisini tahsis etmek üstüne yüreklendiriyor.”

Sunulan bilgiye bakarak, TOGG, 2030 yılına kadar eş platformda elektrikli ve angajmanlı 5 farklı nüsha üretecek.

Dünyanın yer prestijli dizayn ödüllerinden iF Design Award 2021’i (iF Tasarım Ödülleri 2021) Türkiye’den #mobilite alanında kazanan geçmiş ayraç olduk.#ifdesignaward2021#ifdesign @iFDESIGNAWARD#TOGG pic.twitter.com/vi0E6ZEPaA

— Türkiye’nin Otomobili (@TOGG2022) April 18, 2021

Share: