Doktor önlüğü giyip, boynuna steteskop takan yapım işçisi hastanede yakayı ele verdi

Doktor önlüğü giyip, boynuna steteskop takan yapım işçisi hastanede yakayı ele verdi

İnşaat işçisinin tabiplik oyunu bodur sürdü

TRABZON – Ağrı’dan inşaat işlerinde harıldamak üzere Trabzon’a gelen 20 yaşındaki gailesiz doktor önlüğü giyip boynuna stetoskop takarak girdiği Karadeniz Teknik Üniversitesi Tıp Fakültesi Farabi Hastanesi’nde asayiş görevlilerinin dikkati sebebiyle yakalandı.

Alınan bilgiye bakarak, Ağrı’nın Patnos ilçesi nüfusuna mukayyet 20 yaşındaki Serkan A., inşaat işlerinde harıldamak üzere Trabzon’a geldi. Daha önceki satın aldığı yeşil doktor önlüğü ve stetoskop takarak Karadeniz Ustalık Üniversitesi Tababet Fakültesi Farabi Hastanesi’ne mevrut yapım işçisi, evgin servis önünde beklemeye başladı. Acil serviste bulunan triaj bölümünde tıpkı hastalanmış yakını ile hemşirenin tartışmasını gören Serkan A., kendini doktor kendisine tanıtarak olaya müdahale etmeye çalıştı. Ağız Dalaşı esnasında durumu fark fail şifahane görevlilerin kendini doktor yerine tanıtan yapım işçisinin yanına anbean “Nerede çalışıyorsunuz, sizi tanımıyoruz” dedi. Görevlilerinin sorusuna, “Ben doktorum, burada sevgili mu var?” diyerek yanıt veren Serkan A.’dan şüphelenen görevliler eliyle yapılan incelemede kişinin doktor olmadığı tespit edildi.

Hastane yetkililerinin şikayeti üzerine kendini doktor namına tanıtan güç polis güçleri eliyle gözaltına alınırken, yapmacıklı doktorun daha geçmiş Rize’de Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Eğitim ve Araştırı Hastanesi’nde da kendini doktor yerine tanıttığı ortaya daha çok. Ameliyathaneye kendini hekim kendisine tanıtarak girdiği belirlenen Serkan A.’nın görevliler marifetiyle dışarıya çıkartıldığı öğrenildi. Trabzon ve Rize’birlikte kendini hekim kendisine tanıtıcı nüfus yakayı ele verirken, Serkan A.’nın emniyette verdiği tabir üstelik, doktor tutmak istediği için bu davranışı yaptığını belirterek, “Ben doktor değilim. Üzerimdeki yeşil doktor önlüğü ve stetoskopu geçtiğimiz sene Ankara’da bir medikalden aldım. Doktor girmek istediğimden ortalık hakeza tıpkı davranışta bulundum” dediği öğrenildi.

Gözaltına alınan Serkan A. hakkında adli işlem başlatıldı.Share: