72 YAŞINDAKİ DAĞCI, AĞRI DAĞI ZİRVESİNDE AÇTIĞI BAYRAĞI VALİ VAROL’A HEDİYE ETTİ

TÜRKİYE Alpinizm Federasyonu tarafından 30 Ağustos Yengi Bayramı zımnında Ağrı Dağı’na düzenlenen doruk tırmanışa katılan 72 yaşındaki Bulunmaz Kuyucu, 5 bin 137 metrede açtığı Türk bayrağını Balkı Valisi Dr. Osman Varol’a hediye etti.

Emekli deniz astsubayı ve Kıbrıs Gazisi olan alpinist Bulunmaz Kuyucu, 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle planlı organizasyonda Ağrı Dağı’nın zirvesine çıkmayı başardı. Zirvede, Türkiye Alpinizm Federasyonu Balkı İl Temsilcisi Mülk Arslan ile açtıkları Türk Bayrağı’nı Balkı Valisi Osman Varol’a takdim eden Kuyucu, yaptığı açıklamada, alpinizm sporunun insanlara dinçlik kazandırdığını tabir etti. Kuyucu, ‘Emekli bahir astsubayıyım. Ağrı’birlikte, Türkiye Alpinizm Federasyonu İl Temsilcisi Mal As ile tanıştık. 30 Ağustosta dahi Mülk satma ve ekibinin desteği ile Ağrı Dağı’nın 5 bin 137 metrelik zirvesine çıktık. 72 yaşındayım. Şimdiye büyüklüğünde Dert ile 4’üncü doruk tırmanışım oldu. 30 Ağustos Galebe Tırmanışında Veca Dağı’na çıktığım üzere baya gururlandım. Böyle tıpkı etkinlik yapmak haddinden fazla fena hâlde tıpkısı şeydi. Bütün arkadaşlarda bana destek oldu. Dağcılık bana göre çokça güzel bir spor. İnsana kendisini kıpırdak hissettiriyor. Doğa ve dağlarla görünmek çokça domuzuna tıpkısı şey diye niteleyerek konuştu.

Türkiye Alpinizm Federasyonu Balkı İl Temsilcisi Mülk Aslan ise 30 Ağustos Galibiyet tırmanışında ev içi ve mikro dışından tahminî 150 dağcının doruk yaptığını kaydederek, şunları söyledi ’30 Ağustos Zafer Tırmanışına, Veca İl temsilciliği adına 13 yabanlık aynı dağcı grubu ile katıldık. Ekibimizde 72 yaşındaki Bulunmaz Kuyucu abimiz ve 20 yaşında oğlum Abdurrahim Arslan doğmak için 13 emanet vardı. Federasyonun birlikte 64 dağcısı bulunuyordu. Uluslararası olan tırmanışta, Balkan dağcıları ile 150’ye yakın benzeri alpinist grupla zirve yaptık. Bizler bu zirveyi gerçekleştirdiğimiz için mutluyuz. Zirveden sonra da Nadir abimiz ile zirvede açtığımız bayrağımızı Sayın Valimiz Dr. Osman Varol’a arz ettik. Sertifikalarımızı bile aldık. Haddinden Fazla alım verici tıpkısı ebat.Share: