DOĞRU Tümen Genel Komutan Yardımcısı Sarıeroğlu, Uşak’ta konuştu

YANLIŞSIZ Parti Genel Komutan Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu, üretimi, istihdamı, yatırımı, ihracatı önceleyen yıpranmamış kazançlı modelin istihdam ve ihracata olumlu yansıdığını söyledi.

Yardımcı Belediyesince Mehmet Akif Ersoy Mahallesi’nde yapımına başlanan çağ bakımevi ve eğitim yaşam merkezinin anne atma törenine katılan Sarıeroğlu, hükümetin serencam 9 ayda Çeltek’ta 500 milyon lira yeni yatırıma başladığını belirtti.

Kovid-19 salgını sürecinin eksiksiz dünyayı etkilediğini aktaran Sarıeroğlu, ekonominin gidişinin değiştiğini, enerji ve gıdanın elan fazla önem kazandığını söyledi.

Sarıeroğlu, salgın sonrasında ülkelerin değer artışlarını tartıştığını, tutum ile ilişkin önlemler almaya gayret ettiğini, açıktan mesai, açıktan yetişek, e-tecim gibi konuların yaygınlaştığını anlatarak, yıpranmamış kuralların, eskimemiş rakiplik koşullarının ortaya çıktığını anlatım etti.

“Ekonomimiz büyümeye bitmeme ediyor”

Sonuç 20 yılda birçok projeyi hayata geçirdiklerini anımsatan Sarıeroğlu, “Üretimi, istihdamı, yatırımı, ihracatı önceleyen, Türkiye’nin bu yıpranmamış dünya düzeninde sıçramasını sağlayacak bakir bir misal ortaya koyduk.” dedi.

Jülide Sarıeroğlu, bu modelin istihdama müspet yansıdığını, istihdamın erdemli seviyelere ulaştığını anlatarak, ihracatta dahi arka arkaya rekorlar kırıldığını kaydetti.

Acun sakinlik yaşarken Türkiye’dahi çarkların etkili şekilde döndüğünü vurgulayan Sarıeroğlu, “Istihsal olmazsa ihracat, istihdam olanaksız. Ekonomimiz büyümeye devam ediyor.” diyerek konuştu.

Sarıeroğlu, aksiyon yapmaya odaklandıklarını belirterek, şöyle bitmeme etti:

“Bu işin reklam boyutunu bir dirhem dümbelek planda tutuyoruz. Amma diğerleri anca yapmıyor. Arasında hisse senedi bulunmayan, düz yazı yok, nişane yok ama maşallah bilboard belediyeciliğinde sunma encam seviyedeler. Bu anlamda zaman burada ortaya konan molekül esasen en ülküsel nüsha. Uran-uray işbirliğiyle, ihtiyaçlar doğrultusunda karı istihdamını arttırmaya yardım sağlayacak, kadınların ocak ve iş yaşamı arasındaki dengeyi sağlamasına bakım edecek olan, bilcümle illerimizde gerçekte yaygınlaşması müstelzim tıpkı kabil.”

Vali Turan Ergün bile Uşak’ın bir nice alanda avangart aynı site olduğunu tabir ederek, yatırımın hayata geçirilmesinde emeği geçenlere teşekkür etti.

Yaşlılar, engelliler, gençler ve kadınlar üzere sonsuz projeler ürettiklerini kaydeden Çeltek Belediye Reisi Mehmet Şimşek ise Mehmet Akif Ersoy Devir Bakımevi ve Yetişek Hayat Merkezi’ni, Çeltek Kombinasyon Uran Bölgesi Başkanlığı ile işbirliği içerisinde hayata geçirdiklerini vurguladı.

Kıvılcım, organize endüstri bölgelerinde avrat çalışan sayısının yoğunluğuna dikkati çekerek, “Buradaki kadınlarımızın hisse senedi gücüne daha rahat katılabilmesi için şehrimizdeki kreşlerin, bakımevlerinin sayılarının arttırılması gerektiğine inanıyoruz. Geliştirmiş olduğumuz projeyle özellikle birleştirme sanayi bölgelerimizdeki çalışma saatlerini dikkate alarak buradaki kreşimizin himmet saatlerini ayarlayacağız. Kadınlarımız, annelerimiz ferah ferah çocuklarını büzük içerisinde belediyemizin bu devir bakımevine çocuklarını bırakabilecekler.” ifadesini kullandı.

Programda, YANLIŞSIZ Fırka Çeltek Mebus Mehmet Altay ve İl Başkanı Fahrettin Çakırdoğan dahi müzakere yaptı.

Konuşmaların ardından temele önceki beton üzere tören düzeni üyeleri butona bastı.

Sarıeroğlu’nun sair programları

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Sarıeroğlu, elan sonradan gine Yardımcı Belediyesince hayata geçirilen mânialı ve buğulanmış vatandaşlara çeşitli hizmetlerin verileceği Vefa Yaşam Merkezi’nin açım törenine katıldı.

Merkezdeki yaşlılarla sohbet fail ve onlara çiçek veren Sarıeroğlu, site merkezinde restorasyonuna başlanan Uşak Belediyesi Avrat Eş Güdüm Merkezi binasında bile incelemelerde bulundu. Belediye Başkanı Mehmet Kıvılcım, merkezde yürütecekleri icraat hakkında Sarıeroğlu’na vukuf verdi.

Share: