DOĞRU Partili Çilez 24 Son Teşrin Öğretmenler Gününü kutladı

DÜRÜST Öğür Amasya Mebus Hasan Çilez, 24 Teşrinisani Öğretmenler Gününü kutladı.

Çilez, Meclis’te düzenlediği matbuat toplantısında, bulunduğu her ortamda çerağ misali kendi yanarak etrafını aydınlatan öğretmenlerin hakkının tek ant ödenemeyeceğini söyledi.

Terör örgütü PKK eliyle şehit edilen öğretmenlerin bulunduğunu belirten Çilez, “1994 yılında 6 öğretmenimizi Tunceli Mazgirt’te şehit fail muhannet yıldırı örgütü, 2017 yılında Necmettin Yılmayan ve Aybüke Yalçın öğretmenimizi ve en son geçtiğimiz hafta Karkamış’ta Ayşenur Parafin öğretmenimizi martir ettiler. Ben bu vesileyle martir öğretmenlerimize ve ahirete ölüm eden tüm öğretmenlerimizi, rahmetle ve minnetle anıyorum. Budun mekteplerinin açıldığı ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e ‘Başöğretmenlik’ unvanının verildiği bu düşündürücü günde, bilcümle öğretmenlerimizin öğretmenler gününü tebrik ediyorum.” diyerek konuştu.

Çilez, Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan öncülüğünde, dershane sayılarının hemen artırılması, hoca atamalarının bunaltıcı bir şekilde yapılması, ücretsiz öğüt kitapları kabilinden yetişek alanında sağlam çokça reformun da hayata geçtiğini kaydetti.

Share: