Amasya’da dinç adamın ismini duyanlar şaştı kaldı! Dünyada yalnızca ona ilişik olan adının hikayesini duyunca haddinden fazla şaşıracaksınız

Amasya’nın Suluova ilçesinde ruhlu tıpkı vatandaşın ‘Enson’ olan adını duyan şaşırıyor. Resmi kurumlarda ve bankalarda karşılaştığı görevlilerin Türkiye’üstelik bir sıfır adını duyduğunda şaşırdığını belirten Enson Güdücü, tefhim etmek amacıyla kimliğini, antrparantez dünyaevi cüzdanını dahi yayımlamak zorunda kaldığını söyledi.

“KOMŞULARIMIZ BU BÜYÜKLÜĞÜNDE ÇOCUK YETER ENSON BU OLSUN DEMİŞLER”

Yıllardır öğün imal şantiyelerinde işçi olarak çalıştıktan sonradan memleketi Amasya’nın Suluova ilçesine yerleşen evli ve 3 bala babası Enson Çoban, “Benden ilk 6 kardeşim olmuş. Doğduğumda komşularımız ‘bu büyüklüğünde bala yeter, en üst bu olsun’ demişler. Annem ve babam de bana ‘Enson’ adını vermişler. Amma sonradan ayrımsız kardeşim elan ergin” dedi.

“TÜRKİYE’DE VE DÜNYADA ADAŞIM YOK”

Adını önceki duyan herkesin şaşırdığını anlatan 67 yaşındaki Enson Çoban, “Türkiye’birlikte adaşım namevcut. Ihtimal dünyada da yoktur. Gaziantep’te prosedür yaptırmaya girdiğim bankada kimliğimde yazılı adıma inanamadılar. Evlenme cüzdanına büyüklüğünde getirip çıkardık. Çalıştığım şantiyeden aldığım kimliği, ehliyetimi de gösterdim. Öyle kandırma oldular” diye konuştu.

“YABANCI İSMİ ÇAĞRIŞTIRDIĞI AKILANE”

Kimsede olmadığı için iyicene bulduğu adını değiştirmeyi düşünmeyen Sürücü’ın akarsu yüklemesi amacıyla başvurduğu Suluova Belediyesindeki işlemini yaparken adını duyduğunda şaşıran işyar Salih Gümüş de, “Enson çokça ayrı ayrı tıpkı sima. Biraz birlikte ecnebi isim kabil çağrıştırıyor” şeklinde konuştu.

Share: