Bingöl’den zelzele bölgelerine müzaheret gönderildi

– Bingöl’den zelzele bölgelerine müzaheret gönderildi

BİNGÖL – Bingöl Valiliği, şehremaneti ve değişik kurumların işbirliğinde başlatılan yardım kampanyasında, zelzele bölgelerine arkalama tırı gönderildi.

Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde meydana mevrut ve 10 ilde yadımlama ve can kaybına illet olan 7.7 büyüklüğündeki depremden etkilenen vatandaşların yaralarını başlamak için insanca arkalama kampanyası başlatıldı. Özge illerde olduğu kabil Bingöl’de bile başlatılan kampanyaya vatandaşlar battaniye, çocuk maması, bala bezi, ısıtıcılar, kıyafetler kadar bir nice malzemeyi belediye ve AVM’dahi kurulan stantlara getirdi. Yüzlerce vatandaşlar depremzedeler için biricik kalpgâh olurken, iki tır dolusu arkalama yer sarsıntısı bölgelerine gönderildi.

Bütün birlikte yaraları buyurmak amacıyla savaşım edeceklerini vurgulayan Başkan Erdal Arıkan, “Valiliğimiz, Ticaret ve Uran Odası, AFAD ile değişik kurumlarla işbirliği halinde depremle ilişkin hangi yapabiliriz bu çalışmalara başladık. Kurumlarla yaptığımız icraat neticesinde vatandaşlarımıza duyuruyu yaptık. Vatandaşlarımızdan haddinden fazla ağırbaşlı anlamda ayrımsız bandaj oluştu. Bingöl halkına samimi teşekkürname ediyorum, ortaya koymuş oldukları duyarlılıktan kıran. Şuan evvel etapta depremzedelerin tahaffuz noktasında battaniye, elektrikli soba, anlamak kabil çok kebir ivedi malzemeler hususunda yaptığımız duyuru çok kilolu fiyat buldu. Bu duyarlılığı gösteren bütün vatandaşlarımıza teşekkürname ediyorum. Hep ekiplerimizle sahada, birimlerimizle, kurumlarla, işbirliği ve el birliği halinde çalışıyoruz. Cenabıhak ayrımsız henüz böyle acıları yaşatmasın. Cenabıhak devletimize, milletimize tefessüh vermesin. İnşallah sunma güdük zamanda hep bu yaraları saracağız” dedi.

Depremzedelere umum uzatmaya bitmeme edeceklerini aktaran vatandaşlardan Semiramis Karaarslan ise “Bingöl halkı bu depremde yegâne canevi oldu. Bütün birlikte depremzedelere umum uzatmaya çalıştık. Battaniyeler, ısıtıcılar, çocuk bezleri, mamaları üzere birçok kayıt iki tır dolusu gönderiyoruz. Umarım adına bile ulaşır. Çokça eski olsun kaybettiklerimize, Tanrı’tan rahmet diliyoruz hepsine. Hayatta kalanlara da tahaffuz yeri dilek ediyoruz. Nazik önceki olsun, umarım bu kadarla kalır” şeklinde konuştu.

Belediye, yardımların AFAD koordinesinde bölgeye ulaşacağını bildirdi.

Share: